Karadeniz Pet

Albino Kuşum Kaç Yaşında?

Danci

Meraklı Üye
Ustalar 1,5 yıllık erkek kuşuma dişi aldım geçenlerde. Yanlız kuşun yaşını anlamakta güçlük çekiyorum. Onca dişi kuşun arasından gittim bu albinoyu aldım bunun içinde doğru mu yaptım bilmiyorum ama şu yaşı beni baya düşündürüyor. Sizce bu albinonun yaşı kaç? Ustalar yardımcı olursa sevinirim.

DBkRYv.jpg

Ustalar bi yardımcı olsanız sevinirim :)

Albino kuşlarda yaş tahmini bir hayli zordur. Kafa çizgileri ve göz irisi olmadiğindan dolayi pek kesin konusulamaz. Ancak sunu soyleyebilirim ki üreme çağına gelmiş kusunuz. Tüye girmis. Tüyünu tamamladiktan sonra ciftlesmeye hazir olacaktir

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Albino kuşlarda yaş tahmini bir hayli zordur. Kafa çizgileri ve göz irisi olmadiğindan dolayi pek kesin konusulamaz. Ancak sunu soyleyebilirim ki üreme çağına gelmiş kusunuz. Tüye girmis. Tüyünu tamamladiktan sonra ciftlesmeye hazir olacaktir

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@Doğukan Hazar öncelikle teşekkür ederim hocam cevap için. Bu arada moderatörlüğünüz de hayırlı olsun.

Dediğiniz gibi kuyruk falan neredeyse kopmuş gibi, tüyler bana çok az geldi falan. Peki tüyden ne zaman çıkar hocam? Sağlık durumu bakıldığında sizce nasıl?

@Doğukan Hazar öncelikle teşekkür ederim hocam cevap için. Bu arada moderatörlüğünüz de hayırlı olsun.

Dediğiniz gibi kuyruk falan neredeyse kopmuş gibi, tüyler bana çok az geldi falan. Peki tüyden ne zaman çıkar hocam? Sağlık durumu bakıldığında sizce nasıl?
Tesekkur ederim guzel mesajiniz icin. Kuslarin tuy dokum doneminde pek keyfi olmaz. Bu dönemde çiftleşmeyebilir çiftleşse yumurtlasa bile yatmayabilir. Iyice kurulanmış nane verin fazla abartmadan. Ayrıca e vitamini kuşların tüy parlaklığını arttırıp yeni tüyler çıkmasina yardimci olur. Elma da bu donemde faydalı olacaktır

Geri