Karadeniz Pet

Alerji oldum.

OZKANAVLAK

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 10 ay önce muhabbet kuşu aldım. Herşey çok güzel, konuşuyor, bizimle oyunlar oynuyor. Ama son 1 aydır ben çok kötü alerji oldum. Burun kaşıntısı, hapşırma ile başladı. Burun tıkanıklığı ile devam ediyor. Doktorlar alerji dedi. Daha önce böyle bir alerjim yoktu. Ne zaman kuş ile oynasam artıyor. Kuşu evden göndermeyi asla düşünmüyorum. Kuş için spreyler işe yarar mı Fikrinizi paylaşır mısınız? Teşekkürler.

Alerjiniz kuş alerjisi ise kuşu yaşadığınız yerden uzaklaştırmaktan başka çare yok maalesef. Aksi halde durumunuz daha kötüye gidebilir. Bir etkene karşı gelişen alerjide tedavinin birinci basamağı etkene maruziyetin olabildiğince ortadan kaldırılmasıdır. Kuş için spreyle ne kastettiğinizi anlamadım bu arada.

Teşekkür ederim. Spreyden kastım kuşa iyi gelecek, bit parazit bir şey varsa temizleyecek bir ürün.

Kuşunuzda bit ya da dış parazit yoksa spreye gerek yok. Kuşun sağlığı ve genel durumu iyiyse, anormal davranışı yoksa, 10 aydır eve başka bir kuş gelmemişse spreyle kuşunuzu boş yere rahatsız etmeye gerek yok.

Eğer kuşun tüylerinden kaynaklı bir alerji varsa, maalesef o küçük tüy parçaları evin her tarafına yayılıyor. Evde durdukları sürece sizi etkileyecektir. Kapıyı kapatsanız bile, bu sadece etkisini azaltır.