Karadeniz Pet

Anne muhabbet kuşuyla baba muhabbet kuşunu ayırma

Ksk7boy

Yeni Üye
Anne mubabbet kuşunu daha önce 2 adet yavrusu olmuştu. Şimdiyse 4 adet oldu ve bir yumurta da dolu. Sorum şu zayif gördüm kendisini babayla ayirmak gerekli mi? Ne kadar süre ayirmaliyim gerekliyse? Bir de yavrular kac aylikken ciftlesmeye uygun hale gelir. Sorulmuştur tabi bu sorular yavruyla yavru veyahut babayla yavru çiftleştirilebilir mi? Bir soru daha öncesen bebe biskuvisi yumurta irmik şeklinde yapiyordum mamayi şimdilerde sadece yumurta olarak yapiyorum uygun mudur? Sorularim bitmiyor. Yavru muhabbet kuşunu yuvadan ayirdim ama yemlikte yatiyor bazen hep yemleri döküyor sanirim ana babasiylayken o kadar yem dökmezdi napmak lazim.

1. Anne kuluçka döneminde ise ayırma baba yem yiyip anneye kusar ve yavrulara birlikte bakarlar . Anne yorulur tek başına yavruları ısıtamaz .
2. Yanlış hatırlamıyorsam 6 aydan sonra olması gerekiyordu . Çiftleşmeye hazır bir kuş kızgınlık dönemine girer ve kendini belli eder gagası kahverengileşir dişinin .
3. Kardeş yavruların çiftleşmesini doğru bulmuyorum . Baba ve yavrularında yapanların bazıları normal yavru çıkıyor dedi ama elbette hasta yavrular elde edilmesi çok olur .
4. Mamayı hepsini birlikte yapsan daha olumlu sonuç alabilirsin sadece yumurtayla vitaminleri tam karşılayamazlar bence .
5. Yavru muhabbet kuşun tek başına yem kırıp yiyebiliyor muydu? Tüyleri tamamen çıkmışsa ayırman doğru . Yemlikte yatmaya gelince ilk günler kuşumun biri benimde yatıyordu yuvalıktan çıktığına alışamadığı için bu normal bence . Tek kendisi durursa kafeste yalnız hissedip korkuyordur . Ilgi şart yani :) Amma da soru sormuşsun yahu

Geri