Karadeniz Pet

Anne yavru ve yumurtaları bırakıp dışarı çıkıyor

Rüstem EROĞLU

Meraklı Üye
20-18-17-7 günlük 4 yavrum var. Ayrıca 3 tane de boş yumurta var yuvalıkta anne çıkmasın diye almadım. 7 günlük yavru daha tüylenmedi. Ama anne sık sık dışarı çıkmaya başladı. Arasıra babayı çok alışkın olduğu için kafesten dışarı çıkarırım. Dün ve bugün anne de çıktı dışarı. 5 dkdan fazla da kaldı herhalde. Hem de içeri girip yavrulara baktıktan sonra bir daha çıktı bugün. Popo tüylerini kaşıyor, çiftleştiklerini hiç görmedim ama. Yemlerinde az birşey nijer vardı ayıklamamıştım. Kızışmış olabilir mi? Bu saatten sonra çiftleşseler zararı olur mu? Ne yapabilirim?

Bir hafta 10 gün kadar daha çiftleşmeseler iyi olur.
Şu an dışarda durması çok problem değil, diğer yavrular tüysüz olanı sıcak tutacaklardır.

Maşallah, hayırlı üretimler olsun. Fotoğraf ta görmek isteriz..
Çok sağolun Levent Abi, kuşları çok rahatsız ettim bu aralar, ondan fotoğraftan korkuyorum. Gerçi büyüdü sayılırlar ama o küçük yavru da bir 12-13 günlük olsaydı. Peki şimdi çiftleşseler problem olur mu? Küçük kaç günlük olursa kendini kurtarmış sayılır? Bir de yumurtaları bırakıp çıkması normal mi anlamış mıdır boş olduğunu?

Yumurtaları atabilirsin artık dişi yumurta var diye kalmayacak yuvada.
Çiftleşmelerini istemiyorsan erkeği ya da dişiyi ayırabilirsin. Her biri tek başına çok rahat bakabilir yavrulara.
Peki ayırmak dışında kızışkınlıklarını gidermek için birşey yapabilir miyim? Ayırırsam ortalığı yıkarlar çünkü biliyorum. Nijerleri ayıklasam başka yapabileceğim birşey var mı? Geceleri çok ötüyorlar bide anne yeterince besleyemiyormudur nedir. Babayı ayırırsam daha kötü olmazmı?

Kuşları yakından görüp tanımadan buna ben karar veremem.
Banyo ver erkeğe, yıkanmıyorsa su sık spreyle.. :)
Erkek evcil korkağın teki :p Sürekli dışarıda olmak istiyor. Aslında kafesin kapısını onun için açıyordum dişiye pek musallat olmasın diye ama dişi de şaşırdı. Aslında çok anaçtı dişi yuvalığa yaklaştırmıyordu ama ne oldu çözemedim. Düne kadar yuvadan çıkmayan kuş dakika başı dışarıda. En ufak seste dışarıda. Herşeyin doğal akışında olmasını istiyordum ama bakalım. Olmazsa ayıracağız. Çok sağol Levent Abi.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:27 -->-> Daha önceki mesaj 15:25 --

Dişi normalde bile dışarı çıkmazdı şimdi çıkıyor, çok saçma ya.

Geri