Karadeniz Pet

Anne yuvadan atmis

Omer Sayar

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Hergun baktığım gibi rutin yumurtalara bakmak için gittiğimde bir yumurtanın eksik olduğunu fark ettim kafes tabaninda bugün çıkmasi gereken yavru duruyordu baya halsiz hemen annesinin altına koydum baya halsizdi ama neden olmuştur ve başka yapabileceğim birşey var mı?

Hergun baktığım gibi rutin yumurtalara bakmak için gittiğimde bir yumurtanın eksik olduğunu fark ettim kafes tabaninda bugün çıkmasi gereken yavru duruyordu baya halsiz hemen annesinin altına koydum baya halsizdi ama neden olmuştur ve başka yapabileceğim birşey var mı?

Anne kuş yavruda bir hastalık sezmiş olabilir bu yüzden yuvadan atmış olabilir. (İçgüdüsel bir davranış şekli)
Yavru sayısı fazla ise bir yavruyu gözden çıkarmış olabilir.
Ara ara tekrar gözlemleyin anne besliyorsa bir daha aynı durumu yaşama olasılığı düşecektir. Eğer beslemiyorsa aynı boyda yavrusu olan başka takımın altına kaydırılması doğru olacaktır. Eğer başka takım kuşunuz yok ise yavruyu beslemeniz gerekecektir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Anne kuş yavruda bir hastalık sezmiş olabilir bu yüzden yuvadan atmış olabilir. (İçgüdüsel bir davranış şekli)
Yavru sayısı fazla ise bir yavruyu gözden çıkarmış olabilir.
Ara ara tekrar gözlemleyin anne besliyorsa bir daha aynı durumu yaşama olasılığı düşecektir. Eğer beslemiyorsa aynı boyda yavrusu olan başka takımın altına kaydırılması doğru olacaktır. Eğer başka takım kuşunuz yok ise yavruyu beslemeniz gerekecektir.

Anne yavruyu beslemiyor ama ben kendim sık sık besliyorum

Başka yavrular var mı yuvada?

Var hepsi çok iyi durumda Bi bu böyle nasıl oldu bilmiyorum yumurtayi attı da yumurta kirilinca yavru mu çıktı yada yavruyu mi attı bilmiyorum

Dün gece oldu 12 03 ve sabah 9 gibi besledim yavruyu hepsinde kursagi bostu baya

Yavruyu aynı boyda yavrulara sahip olan başka takımın altına kaydırın. Eğer başka takım yoksa ve erkek kuş yavrulara ilgiliyse anneyi kafesten bir kaç saatliğine ayırın ve durumu gözlemleyin. Erkek kuş yavrulara bakıcılık yapıyor mu diye