Karadeniz Pet

Annesinin dövdüğü yavru muhabbet kuşu

Feride15

Yeni Üye
Öncelikle iyi akşamlar yavru muhabbet kusunu annesi cok kotu bi sekilde dovdu belki de son anda yetistim veterinere goturmedim ama bi kuscuya goturdum neyse ki kafasi delinmemis dedi kafasi kan icindeydi bir gozu kapali aldigi darbelerden mi kandan mi bilmyorum kuscu sari merhem olarak bilinen furasin i onerdi alip yarasina surdum aldigim mamayi yemiyor agzini acamadigindan fakat az once kabuksuz yemi kendisi yedi su da icti bu iyiye mi isaret?beyin kanamasi kafa travmasi geciriyor mudur?biraz da kantaron yagi surdum o kremden daha etkili oldu sanki ikisi bir arada agir mi olur?
Cevaplariniz icin simdiden tesekkurler

Öncelikle iyi akşamlar yavru muhabbet kusunu annesi cok kotu bi sekilde dovdu belki de son anda yetistim veterinere goturmedim ama bi kuscuya goturdum neyse ki kafasi delinmemis dedi kafasi kan icindeydi bir gozu kapali aldigi darbelerden mi kandan mi bilmyorum kuscu sari merhem olarak bilinen furasin i onerdi alip yarasina surdum aldigim mamayi yemiyor agzini acamadigindan fakat az once kabuksuz yemi kendisi yedi su da icti bu iyiye mi isaret?beyin kanamasi kafa travmasi geciriyor mudur?biraz da kantaron yagi surdum o kremden daha etkili oldu sanki ikisi bir arada agir mi olur?
Cevaplariniz icin simdiden tesekkurler
Fotoğraf atar mısınız

Geçmiş olsun. Çok ufak değil sanırım yavru kendi yiyip içebiliyorsa.
Aşırı krem sürmeyin. Yaraların kuruyup dökülmesi gerek.
Tesekkur ederim.25-30 gunluk henuz yeme düşmemiş yavru kendi basina yese de cok az yedigi,mamayi bir turlu veremedik dun agzini acamiyo cok da korkuyor.Baska yapabilecegimiz bisey var midir acaba

Fotografini cekmedim o hali insanin icini acitiyor kafasinda nerdeyse tüy kalmamiş kanamiş suyunu iciyo mamasini da bugun yer umarim tavsiyeleriniz var mi acaba baska neler yapabiliriz
Yem yemiyorsa elle beslemekten başka çare yok, fotoğraf olsaydı durumun ne kadar ciddi olduğunu neler yapmanız gerektiğini daha iyi anlardık

Ekli dosyalar

• 20210715_113655.jpg
    20210715_113655.jpg
    144.9 KB · Görüntüleme: 104
Evet durumu ağır duruyor, elle besleme şart çünkü şuan kuş annesi tarafından bu derece dövüldüğü içim psikolojik olarakta zorlanıyorum, ona elinizden geldiğinin fazlasını yaparak moral olun konuşun, dal darı yiyebiliyor olabilir belki, dal darı koyun önüne, ama dediğim gibi elle besleme yapmanız gerekiyor

Evet durumu ağır duruyor, elle besleme şart çünkü şuan kuş annesi tarafından bu derece dövüldüğü içim psikolojik olarakta zorlanıyorum, ona elinizden geldiğinin fazlasını yaparak moral olun konuşun, dal darı yiyebiliyor olabilir belki, dal darı koyun önüne, ama dediğim gibi elle besleme yapmanız gerekiyor
Hala korkuyo az once vermeye calistik az da olsa yedi dal darisi ve kabuksuz yemi de var umarim iyilesir cok tesekkurler,ek olarak vitamin vermeli miyiz

Yarım suluğa 1 2 damla B vitamini koyabilirsiniz
Tamam,yardimlariniz icin cok tesekkur ederim umarim iyilesir bu yavru cok soru sordum ama dun acik olan gozleri bugun kapaliydi gozleri icin yapabilecegimiz biisey var midir bi de acik yara enfeksiyon kaparsa ilac vermemiz mi gerekiyor

Tamam,yardimlariniz icin cok tesekkur ederim umarim iyilesir bu yavru cok soru sordum ama dun acik olan gozleri bugun kapaliydi gozleri icin yapabilecegimiz biisey var midir bi de acik yara enfeksiyon kaparsa ilac vermemiz mi gerekiyor
Gözlerininde fotoğrafını atın bakalım

Dun yaralandigindan beri ama kantaron yagi daha etkili oldu sanki bugun de kullandim ikisini aralikli olarak surdum
Biraz bu kremlerle devam edin faydasını görmezseniz terramcyn deri merhemi temin edersiniz, ama gözüne terramycn göz merhemi şart gibi

Geri