Arkadaşlar Acil!! Ölecek mi?

Nihat Tosuner

Yeni Üye
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
1.5 aylık kuşum sürekli gözlerini kısıyor ve sürekli gözleri kapalı duruyor.Elime aldığımda elimde duruyor ama gözlerini kapatmış ve kısmış şekilde duruyor.Yem yiyor su içiyor..Bu arada kuşum hareketli yem yemesinde yürümesinde uçmasında sorun yok. Ne yapmam lazım gözünün düzelmesi için?
 

Muhammed Necib Karabulut

Süper Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Göz neslesi olabilir . Terramycin sürebilirsiniz. Ama üstadlar daha iyi bilir . Yanĺış yönlendirmeyeyim. Bır de nidazol diye bi ilaç vardı onun kullanımını da forumda göz nezlesi diye aratırsanız bulabilirsiniz
 

Kujum

Meraklı Üye
Gözü enfeksiyon kapmış,bir an önce müdehale etseniz iyi olur.Benim kuşumunda gözünde sıkıntı vardı,veteriner çayın deminden burun deliklerine damlatmamızı,geçmezse terramycın sürmemizi söylemişti.
 

Kujum

Meraklı Üye
Çayı(ama sadece dem kısmını)ılık olarak burun deliklerine damlatın günde 2 defa,en azından doğal yan etkisi olmayacak birşey denemekten zarar gelmez,eğer düzelme olmazsa terramycın kullanın ya da şu an elinizde ilaç yoksa biran önce başlayın çayla.
Kremi de kulak çöpüyle gözlerine sabah akşam sürün biraz da ayaklarına sürebilirsiniz(ayağıyla gözünü kaşıdıkları için yeniden enfeksiyon kapmasın)
 
Üst