Karadeniz Pet

arkadaşlar bu konu hakkında bilgilendirirmisiniz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Elmas

Yeni Üye
3 Tane yumurtamız var foldan yumurtaları aldım telefon flash ışığıyla kontrol ettim bitanesinde damarlar oluşmuş ama diğerlerinde damar oluşmamış yumurta sarısı gibi sıvı var yumurta hareket edince oda azda olsa oynuyor sıvı yumurtaların boş mudur sizce endişe ediyorum yoksa daha erkenmi? damarlı olan yumurta 1.yumurta sanırım emin değilim 6 gün oldu yumurtayalı damarlı olan yumurta diye tahmin ediyorum diğerleri 1. yumurta 6 günlük 2. yumurta 4 günlük 3. yumurta 2 günlük yumurtalarda damar oluşma süreside 1 hafta gibi deniliyor o yüzden 1. yumurtada damar olduğunu varsayarsak diğerlerinde neden damarlanma yok daha erkenmi?

1.Yumurta: 27.12.2017
2.Yumurta 29.12.2017
3.Yumurta 31.12.2017,

z333dY.jpg

Çünkü sebebi annenin yumurtalara yatmaya başlama süresiyle doğru orantılıdır. Muhtemelen 2. yahut 3. yumurtada yatmaya başlar anne, dolayısı ilk yumurta en erken 2 gün içinde ısınmaya başladığı için, şu an ondaki damarlanmayı görmeniz normaldir. Bu süreye göre kontrol edin, bekleyin.

EK:
Forum kuralları gereği konu başlıkları büyük harfle yazılamaz, konunuz kilitlenebilir. Kilitlenmeden başlığı düzenleseniz sizin ve konunuz için iyi olur.

Çünkü sebebi annenin yumurtalara yatmaya başlama süresiyle doğru orantılıdır. Muhtemelen 2. yahut 3. yumurtada yatmaya başlar anne, dolayısı ilk yumurta en erken 2 gün içinde ısınmaya başladığı için, şu an ondaki damarlanmayı görmeniz normaldir. Bu süreye göre kontrol edin, bekleyin.

EK:
Forum kuralları gereği konu başlıkları büyük harfle yazılamaz, konunuz kilitlenebilir. Kilitlenmeden başlığı düzenleseniz sizin ve konunuz için iyi olur.

Cevabınız için teşekkürler,
Ara sıra fola bakıyorum anneler yumurtaların üzerine yatıyor 1 yumurta dışarda kalıyor annenin yanında açıkta kalıyor yumurta
ben tekrar yumurtaları aynı yere koyuyorum topluyorum annesi 2 tanesine veya 1 tanesine yatıp 2 tanesi dışarda annesinin yanında açıkta kalıyor bu normalmidir?

Yumurtalara ellememeniz daha iyi olacaktır, yuvalığı fazla açıp kapatmayın. Onlara bırakın bu işi, düzene girecektir. İçgüdüsel olarak zaten folluğun en uç köşesine dahi sahte yumurta koyduğumuzda, dişi onu alıp altına alır. Siz rahatsız etmeyin.

Konu kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri