Karadeniz Pet

Arkadaşlar Çok önemli dişi kuştaki kayısı büyüklüğünde yumuşak şişlik 2 günde sertleşti.

Guest

Yeni Üye
Öncelikle 1 erkek 1 dişi muhabbet kuşum var .Bu yazıyı yazmamdaki sebep inşallah başkalarına da yararlı olur .Dişi muhabbet kuşum hantaldı ilk 6 ay önce ilk yumurtası oluşmaya başladığında popo kısmında yumuşak kayısı büyüklüğünde şişlik oluştu yumurtayı çıkardıktan sonra küçükldü ama hiç geçmedi 2 . yumurtasında tekrar büyüdü yumurta çıktıktan sonra tekrar indi 3. yumurtasında 2 hafta önce farkettim ki veya bana öyle geldi öncekilerden çok şişik geldi vet. götürdüm kanatlı hayvanlara bakan yumuşak doku iltihabı olduğunu söyledi ve antibiyotik , organik asit , krem verdi yumurtası olduğunuda biliyordu klinikte 2 damla antibiyotik verdi ve kremi sürdü bunları 7 10 gün uyguluyacağımızı söyledi sonra organik asiti 2 kuşumada sulukta kullanın dedi neyse ilk akşamzorla 1 damla bende verdim antibiyotik fakat 2. gün dışkısının üstü tamamen beyazla kaplı içinde normal dışkı vardı nokta büyüklüğünde bir dışkı 2. gün kestim vermedim 2. günün akşamı hergün altlarındaki peçeteyi yenilerim baktığımda dışkı yapmamaya başlamıştı 3 gün bu gün baktım hala dışkı yok sadece sulu beyazı var dedim aklıma gelen başıma geldi yumurta sıkışması var ilk önce güzel bir yıkadım yanlış anlaşılmasın hem sürdüğüm kremden ötürü temizlensin hemde artık dışkılar poposuna yapışıyordu , güzelce kendini temizledi tabi çok halsiz kafesin tellerine çıkıp ayağını çekiştiriyordu tek ayağı boşta kalıcak şekilde ama şişliğe baktığımda çok sertti önce ki gibi yumuşak değil demiştim ya yumurta sıkıştığını zannedip eczaneye gittim kulak çöpü almaya aldım geldim zeytin yağını güzelce sürmeye başladık videolarda izledim hafif masajla hafif bastırarak çıkarttığını az birşey deneyeyim dedim bir baktım dışkı geliyor ama öyle böyle değil bir avucu dolduracak şekilde dışkı oldu yani demem o ki eğer başınıza böyle bir olay gelirse tedavi flan olarak anlaşılmasın. sadece sizleri bilgilendirmek istedim bütün hayvanlara acil şifalar olsun inşallah. Not : yumurta varken veterinerin verdiği antibiyotik mi yaramadı veya hepsi üst üste gelince strese mi girdi tam emin değilim ama keyfi yerinde ve dinleniyor sağlıcakla kalın.

Geri