Karadeniz Pet

arkadaşlar yumurtalı çift sorun ?

blackeaglemurat

Meraklı Üye
Öncelikle merhaba arkadaslar bugün 2 çift muhabbet kuşu aldım ikiside yumurtalı bi çift yeni yumurtlamaya başlamıştı 2 yumurtası vardı diğer çift in 6 yumurtası var ve getirdim eve yumurtaları ellemeden aktardım yeni yumurtlayan çift yuvalıga girip oturmaya başladı diğer 6 yumurtalı çift hala girmedi ne yapıcam bilemedim 4 saat geçti şuan dişi sadece kalamar kemiği kemiriyor ne yapmam lazım ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Güncel .

Yapacak çok birşey de yok. Yanına fazla yaklaşmayın. Ve sabırla yuvalığa girmesini bekleyin. Oturma ihtimali az ama. Keşke yumurtasını tamamlamış çift almasaymışsınız.

Yapacak çok birşey de yok. Yanına fazla yaklaşmayın. Ve sabırla yuvalığa girmesini bekleyin. Oturma ihtimali az ama. Keşke yumurtasını tamamlamış çift almasaymışsınız.

Açıkcası pişman oldum üretimhaneyi kapatıyor uygun fiyat verdi bende almak istedim sonuç bu maalesef elimi uzattım erkekle beraber korkup girdi ama tekrar kendini dışarı atıyor yumurtalar da bozuldu mu acaba

Birkaç saat içinde oturmazsa bozulmuş olabilir. Bulundukları odayı aydınlığa yakın loşlaştırın ve etrafında kimse ılmasın belki girer.

1-2 saat bekleyin yatmazsa yumurtaları kontrol edip dolu olanları diğerinin altına sürebilirsiniz.

1-2 saat bekleyin yatmazsa yumurtaları kontrol edip dolu olanları diğerinin altına sürebilirsiniz.

Selçuk bey baktım yumurtalar boş duruyordu sadece birinde hafif siyahlık var o da dibi tutmuş kuşta hala girmedi yuvalıga ne yapmam lazım yumurtayı falan

Selçuk bey baktım yumurtalar boş duruyordu sadece birinde hafif siyahlık var o da dibi tutmuş kuşta hala girmedi yuvalıga ne yapmam lazım yumurtayı falan

bu yazdığınızın vebaline kimse girmez yani atın veya onlar çöp olmuş diye kimse diyemez ama gerçekten boş olduklarını düşünüyor iseniz size kalmış bir durum, hayvanı da boş yumurtaya yatırmanın bir mantığı yok ki zaten yatmıyor diyorsunuz, o zaman güzel bir kontrol edin yumurtaları ve kuşları stresten uzak tutmaya çalışın strese girebilirler dikkat.

birde diğer kuşun altına koyayım diyorsunuz ama tarihler tutarmı bence diğer yumurtalara da zararı olur bunlar erken çıkarsa kuş bakarsınız kendi yumurtalarına yatmaz bu sefer eldeki bulgurdan olursunuz.
saygılar

Yumurtanın çıkışından yaklaşık bir hafta sonra damarlar belli olmaya başlar. Süreden eminseniz, 10. gününü doldurmuş ama boş olan yumurtaları atın.

bu yazdığınızın vebaline kimse girmez yani atın veya onlar çöp olmuş diye kimse diyemez ama gerçekten boş olduklarını düşünüyor iseniz size kalmış bir durum, hayvanı da boş yumurtaya yatırmanın bir mantığı yok ki zaten yatmıyor diyorsunuz, o zaman güzel bir kontrol edin yumurtaları ve kuşları stresten uzak tutmaya çalışın strese girebilirler dikkat.

birde diğer kuşun altına koyayım diyorsunuz ama tarihler tutarmı bence diğer yumurtalara da zararı olur bunlar erken çıkarsa kuş bakarsınız kendi yumurtalarına yatmaz bu sefer eldeki bulgurdan olursunuz.
saygılar

Cevabınız için teşekkür ederim fener ile kontrol ettim boş gözüküyordu sonrasında aynı şekil yerine koydum dişi kalamar kemiği tüketmeye başladı artık ne olur bilemiyorum biraz bekleyip öyle mi atsam diyorum diğer kuşun Altına koyma olayı benide ürküttü aslında dedim şimdi yuvaya giren kuşuda rahatsız edip ondanda olurum diye dokunmadım hiç umarım hayırlısı olur

Geri