Karadeniz Pet

Ayakları tutmuyor ve halsiz

dırusdırus

Yeni Üye
Arkadaşlar muhabbet kuşum sadece kafasını hareket ettiriyor ve etrafa bakıyor, ayakları tutmuyor. Yaklaşık 8 yaşında ve şu an hiçbir şey yiyip içemiyor. Suyuna biraz limon damlattım ama onu da azıcık verebildim. Ne yapabilirim? Dün biraz halsizdi ama bu duruma bugün geldi :(

1619901157307.png

Bazen bu tip durumlarda b vitamini takviyesi sağlıklı olabiliyor sinirler için..

Ayrıca yumurta maması yapabilirsiniz ilgisini çekebilir ya da dal darı..Şayet istemezse aç kalmasın haşlanmış yumurtanın sarısını su ile seyreltil muhallebi kıvamında yedirebilirsiniz.

B vitamini takviyesi için dodex verebilirim peki suyuna mı 1-2 damla damlatmam mı gerekir yoksa direkt ağzına mı 1-2 damla damlatmam gerekir?
O marka bilmiyorum sitede genelde Röhnfried bt amin forte b tavsiye ediliyor o da tam dolu suluğa 5-6 damla ama sizin elinizdeki de kuşlar için mi bir bilgim yok maalesef..

O marka bilmiyorum sitede genelde Röhnfried bt amin forte b tavsiye ediliyor o da tam dolu suluğa 5-6 damla ama sizin elinizdeki de kuşlar için mi bir bilgim yok maalesef..
Yarın Suluga 15 damla diye biliyorum ben ama ☺️ yanlış mı kullanıyorum

Suyuna limon damlatmayınız çünkü limon kuşunuza her ne kadar C vitamini takviyesi sağlasa da direnci düşmüş bir kuşun daha fazla zayıflamasına yol açabilir. Dal darı kırması daha kolay ve besin değeri zengindir dal darı ile besleyebilirsiniz. Halsizliği için b12 vitamini veya b vitaminleri takviyesi yapabilirsiniz ayrıca kuşun suyuna 1-2 çay kaşığı ev yapımı yoğurt suyu koyup içirirseniz bağırsak florasını düzenleyecektir çünkü yoğurtta yararlı probiyotik bakteriler bulunur ve bu bakteriler bağırsak florasını güçlendirerek kuşunuzun direncini arttıracaktır unutmayın bağırsaklarda serotonin hormonu salgılanıyor yüksek mutluluk yani serotonin hormonu için bağırsak florasını güçlendirmek lazım bu yazdığım önerileri dinlerseniz İnşallah faydasını görürsünüz çok geçmiş olsun

Geri