Karadeniz Pet

Aydınlatma Zaman Saati İçin Önerisi Olan

MehmetD.

Yeni Üye
İnternetten Zaman Saati bakıyorumda akşamları belli saatte çalışsın belli saatte kapansın istiyorum. Buraya kadar tamam sıkıntı yok. Fakat kapanırken ışığın şiddetini azaltarak kapatsın istiyorum odada ki ışığı aniden kapatmak istemiyorum. Önerisi olan var mı? İnternette baktıklarımda hepsi ayara göre açılır veya kapanır. Işığın şiddetini azaltarak kapatabilecek özellikleri var mı yazmıyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Günde 14 saat ışık görmeleri üremeleri açısından idealdir. Üreme sezonu değilse 10 saat ışık yeter.

Teşekkür ederim Selçuk bey ama ben ışık bir anda kapansın istemiyorum. Odada ki ışığı akşam 22:00 da kapattığımda gün ışığını aratmayan bir lamba bulup onu da saat 22:00 da yakacağım ve saat 23:00 a kadar ışık şiddeti azalarak kapansın istiyorum. Böylelikle kuşlar için ışık hemen kapanıpta hazırlıksız yakalanmasınlar. Şuan yavrum yok ama ışık bir anda kapanırsa yuvalarını bulamazlar veya bulsalar bile yuvanın içinde yavrularım görmezler diye düşünüyorum.

Bu yüzden saat 22:00 - 23:00 arasında zaman kurabileceğim ve son yarım saatte ışığa giden voltajı düşürerek tam 23:00 da ışığın enerjisini kesen bir cihaz arıyorum.

Tabi bu cihazın zamanlarını ayarlayabilelim. Benim ki bir örnekti.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Dişinin yuvaya tekrar girebileceği yoğunlukta bir gece şambası sürekli yansın. Diğer güçlü ışık birden kapansa da olur. Zaten zamanla alışıp ışığın kapanmasına yakın yerlerine geçerler.

Istediğiniz mekanizma var ama adı sanı nedir bilmiyorum. Uzman bir elektironikçiye danışırsanız yardımcı olacaktır. Eğer bulursam burada paylaşırım

Geri