Karadeniz Pet

Ayirma Yöntemi Bakarmisiniz

Beykozlu

Yeni Üye
Merhaba kuşları birbirlerini gormicek şekilde ayırdım . Dışı kuş erkege kur yapıyor birbirlerine yem kusuyorlar dışı bazen yuvaliga girip çıkıyor kemiriyor ama çok değil erkek ayak atınca gaga atiyor eşleşmeye izin vermiyor . Bende ayirma yöntemini denemek istedim . Birbirlerini gormelimi kuşlar yoksa bu şekilde hatamı yaptım gormesinler diye . Onu öğrenmek istiyorum yemlerin nijer ve hergün yumurta maması veriyorum başka neler yapmalıyım. Açıklarsanız sevinirim .
20180127_161711.jpg

20180127_161700.jpg

20180127_161036.jpg

20180127_161100.jpg

Yumurta büyük ihtimal yokdur hiç ciflestiklerine şahit olmadım ayrıca yuvaya okadar ilgili değil . Hazırlama yapardı yuvayı öyle. Olsa

E vitamini de ver. Birbirlerini görmelerinde bir sakınca yok. Kuşları ara sıra güneşe çıkar. Kuşların gerdanlık tüyleri ultraviyole ışın görünce parlar ve dişiler parlak tüylü erkekleri sever.

E vitamini de ver. Birbirlerini görmelerinde bir sakınca yok. Kuşları ara sıra güneşe çıkar. Kuşların gerdanlık tüyleri ultraviyole ışın görünce parlar ve dişiler parlak tüylü erkekleri sever.
Teşekkür ederim vitamin olarak ne vermeliyim? Bu havlarlar güneş bulursam dediğinizi yaparım ;)

Görünüşe göre dişide yumurta var, gerekli hazırlıkları yapmanızı tavsiye ederim. Arkadaş söylemiş, siz yoktur diyorsunuz ama sizin yanlarında olmadığınız bir vakitte de çiftlelşmiş olabilir.

Kuslari tekrar birleştirdim yumurta olabilir ihtimaline karşılık dışıde ayrınca tuaf oldu zaten neşeli kuş kusdu resmen. Aslında bikere erkeksin üstüne çıktığına şahit oldum ama çok kısa bişey olmaz diye tahmin etmiştim . Ondan sonra dışı izin vermedi hiç erkege . Yuvalik la pek ilgisi yok ama ara ara yokluyor kemiriyor aşırı kum tüketimi var . İçinde biraz talas var yuvaligin dışarı attığını görmedim düzen için . Bakalım varsa bi kaç güne ilgisi artar heralde .

Ben hiç kuş üretimi yapmadım ama okuduklarımdan anladığım kadarıyla sizin dişi de yumurta var. Kalamar kemiği görünmüyor kafeste edinmenizde yarar var. Ayrıca yumurta maması da vermeniz gerekir diye biliyorum.

Kalamar kemiğini yarın alıcam . Yumurta maması veriyorum içine biraz bebek piskuvusi fındık içi biraz renddelenmış havuçları beraber . İnşallah vardır bakalım bekliycez artik;)

Videoda kuyruk hareketine bakarmisiniz. Yumurta var gibi ama yuvalik la pek ilgisi yok.

Yumurta olmama ihtimali yok.Kanatlar ve kuyruk düşmüş kafese olan ilginizi kesin sadece temizlik ve yem değişimi için kafesle ilgilenin.Kalamar kemiğini eksik etmeyin.Günlük taze yumurta maması yapmalısınız.İnşAllah yavrularını da görürsünüz.
Yuvalığa her kuş aynı ilgiyi göstermeyebilir bazıları talaş bile koydurmazken bazıları yumurtalara sizin göz kulak olmanızı bile isteyebilir bu kuşun karakteridir.

Yumurta olmama ihtimali yok.Kanatlar ve kuyruk düşmüş kafese olan ilginizi kesin sadece temizlik ve yem değişimi için kafesle ilgilenin.Kalamar kemiğini eksik etmeyin.Günlük taze yumurta maması yapmalısınız.İnşAllah yavrularını da görürsünüz.
Yuvalığa her kuş aynı ilgiyi göstermeyebilir bazıları talaş bile koydurmazken bazıları yumurtalara sizin göz kulak olmanızı bile isteyebilir bu kuşun karakteridir.
Birisi kuyruk kanat düşerse bu şekilde kuyruk hareketi olursa yumurta vardır diyor sizde yok diyosunuz. Araştırdım biraz yumurta belirtisi kaldım kararsız