Karadeniz Pet

Ayırma Yöntemi Denesem?

Budgyowner

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaşlar, kuşlarımın resmini paylaşıyorum, yaklaşık 6 aydır bendeler, birbirlerini kaşıyorlar, yem aktarırlarken hiç denk gelmedim... Ayırma yöntemi denesem çiftleşmelerine faydası olur mu? Yorumlarınızı bekliyorum.

yorumlarınız önemli arkadaşlar, şimdiden teşekkürler.

Fotoğraflar net değil ama kuşlar, özellikle dişi, tam olarak yetişkin olmamış gibi görünüyor. Eğer öyleyse, en az bir 6 ay daha beklemenizi öneririm

Fotoğraflar net değil ama kuşlar, özellikle dişi, tam olarak yetişkin olmamış gibi görünüyor. Eğer öyleyse, en az bir 6 ay daha beklemenizi öneririm
hocam dişi kaç aylık olması lazım yetişkin olması için? 6 aydır bende, 1 yaş civarında diye düşünüyorum.

Eğer net resimler paylaşabilirseniz daha iyi olur. Erkek 10, dişi 8 ay civarı gibi görünüyor.
Ama her ne olursa olsun şu anda ayırmayın çünkü çok gençler. Zaten 1 yaşlarından önce çiftleşmeleri çok da sağlıklı veya verimli olmaz

Eğer net resimler paylaşabilirseniz daha iyi olur. Erkek 10, dişi 8 ay civarı gibi görünüyor.
Ama her ne olursa olsun şu anda ayırmayın çünkü çok gençler. Zaten 1 yaşlarından önce çiftleşmeleri çok da sağlıklı veya verimli olmaz
bilgi için çok teşekkürler, akşam daha net bir resim atayım. Benim kafamı karıştıran ve forumda sıkça tartıştığımız 4 aydan itibaren yavru aldığını söyleyen arkadaşlar. Kuşun kemik yapısı oturmadan alınacak yavrudan elbetteki kimseye bir hayır gelmez bekleyelim biraz daha o zaman :)

Pek mümkün değil. Bunun için kuşların hormonal dengesini bozanlar olabilir. Çünkü genelde 5. aydan sonra yavaş yavaş ergenliğe girmeye başlarlar. Hem fiziki hem de psikolojik olarak olgunlaşması gerekli.

Pek mümkün değil. Bunun için kuşların hormonal dengesini bozanlar olabilir. Çünkü genelde 5. aydan sonra yavaş yavaş ergenliğe girmeye başlarlar. Hem fiziki hem de psikolojik olarak olgunlaşması gerekli.
haklısınız, bu arada kuşu ayırdım ama çok acıyorum ya, bir sağa bir sola koşuyor kafes içinde... bir kaç gün dayanırım sanırım sonra yine birleştiririm...

Bana kalırsa yarın sabah birleştirin tekrar derim. Birlikte vakit geçirsinler ki eş olsunlar

Birbirlerini kasima ,yem kusma durumlari varsa ve iyi anlasiyorlarsa bence degistirmenize gerek yok. 6 aydir da yan yanalar demissiniz zaten buyuk kavga yoksa disi surekli erkegi kovalamadigi surece kalsinlar derim.

Birbirlerini kasima ,yem kusma durumlari varsa ve iyi anlasiyorlarsa bence degistirmenize gerek yok. 6 aydir da yan yanalar demissiniz zaten buyuk kavga yoksa disi surekli erkegi kovalamadigi surece kalsinlar derim.
Birbirlerini kaşıyorlar, üretimhaneden almıştım, aldığımda kuş sesleri içinde erkek ayağını atıyordu, eve getirdim sadece geriye kaşıma kaldı, erkek bazen coşuyor ama devamı gelmiyor. Forumda epeydir yazıyorum, nasipsiizim sanırım bu kaçıncı çiftim ama yumurta ve yavru alamıyorum ne yazık ki...

Bende ilk basta sizin gibiydim 1 yil kus beslememe ragmen bi turlu yavru alamadim bende gittim bu seferde yavrulu cift alayim dedim bizim burda bi uretici var 150 tlye 4 yavrulu cift almistim. Yavrular yeme dusdukden 2 hafta sonra disi tekrar yumurtladi ve ondanda 4 yavru aldim. Kuslari cok rahatsiz etmemeye calisin ve zamana birakmak gerekli. Bunlara alistiysaniz ve maddi durumda el veriyorsa bi ciftte yavrulu cift alip deneyin derim yada bunlari elden cikardikdan sonra. Ama yumurtali almayin kesinlikle yumurtaya yatmama ve yumurta kirma ihtimali yuksek

Bende ilk basta sizin gibiydim 1 yil kus beslememe ragmen bi turlu yavru alamadim bende gittim bu seferde yavrulu cift alayim dedim bizim burda bi uretici var 150 tlye 4 yavrulu cift almistim. Yavrular yeme dusdukden 2 hafta sonra disi tekrar yumurtladi ve ondanda 4 yavru aldim. Kuslari cok rahatsiz etmemeye calisin ve zamana birakmak gerekli. Bunlara alistiysaniz ve maddi durumda el veriyorsa bi ciftte yavrulu cift alip deneyin derim yada bunlari elden cikardikdan sonra. Ama yumurtali almayin kesinlikle yumurtaya yatmama ve yumurta kirma ihtimali yuksek
teşekkür ederim değerli bilgiler için, yumurtalı çift alınca ben de başarılı olacağını düşünmüyorum ki zaten yolda kırılır daha yumurtalar... Bunlara çok alıştım 1 2 ay daha sabır edeceğim sonrasında kesinlikle yavrulu bir çift alacağım ama işin kolayına kaçmadan mücadeleye devam :)