Karadeniz Pet

Ayırma yöntemi hakkında bilgi-cevap verirmisiniz..

AlbinoBJK

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar çift muhabbet kuşumuz kaşıma yem kusma bazen kavga bazen yanyana uyuma vs durumları var.2aydır hep böyleler.ama yuvaya hiç girme bakma tenezzülünde bile bulunmadılar.mama vs bakımları temizlikleri hiçbir sıkıntı yok hepsi tam tıkır.

-Ayırma yöntemi denemelimiyim? bugune kadar hiç denemedim.
-Ayırma yönteminde başka kafese alacagımız kuş dişimi erkekmi olmalı?
-Ayırma yöntemi kaç gün sürmeli?
-Ayırma yöntemi uygularken mamaya devam etmelimiyiz?
-Ayırma yöntemi yaptıgımızda aynı odada birbirlerini görüp duymalarımı gerekir (kimileri görmemeli kimileri birbirlerini görmeli diyor)

-Ayırma yöntemini kullanabilirsin.
-Başka kafese dişi geçicek erkek yuvalık takılı kafeste kuşları ayırma yönteminden sonra birleştirecek olduğun kafeste olacak.
-10-15 gün veya 3 hafta-1ay arası ayrı tutanlar da var.
-Evet iki kuşa da mama vermen gerekir.
-Görebilirler ancak kesinlikle temas olmamalı aralarında bir kafes boşluk kalabilir.

-Ayırmak için erken.
-Ayırma yönteminde yuvalıklı kafeste erkek dişi ise boş kafeste tutulmalı.
-15-20 gün
-Yöntem boyunca bakımları,mama,vitamin vs. kürleri aksatılmamalı
-Genelde birbirlerini görecek şekilde ayrı kafeste tutulurlar. (birbirlerini görmeyecek şekilde ayıranlar da var)

Ayırma yöntemi diğer yöntemler denenip (kızıştırıcı yem,mama,vitamin takviyesi,uygun ortam vs.) sonuç alınamayan ve 4-5 ay beraber olan kuşlarda uygulanır genelde. 2 aydır beraber olan kuşlar için karar vermek erken bence.

Ayırma yöntemi diğer yöntemler denenip (kızıştırıcı yem,mama,vitamin takviyesi,uygun ortam vs.) sonuç alınamayan ve 4-5 ay beraber olan kuşlarda uygulanır genelde. 2 aydır beraber olan kuşlar için karar vermek erken bence.
anladım kardesim benim aldıgım kişideykende beraberlerdi ben alalıda 60 70 gün civarı oldu.mama vitamin kızıştırıcı yem vs ilk günden beri yapıyorum.aldıgım günden beride yerleri hiç degişmedi sessiz bir odada yüksekte duruyorlar oda sıcaklıgıda uygun.