Karadeniz Pet

Ayırma yöntemi ne kadar işe yarar

Mehmetyvz66

Yeni Üye
Arkadaşlar benim erkek kuş 2 senedir bende yanına bir dişi aldım ama anlasamadilar bir türlü yem kusuyolar felan ama dişi vuruyor erkeğe bende ayırdım bunları birbirini görecek şekilde mama vitamin felan veriyorum yuva erkeğin kafesinde kizistirici yemleride var ama dişinin ceresi mavi beyaz aralığında 1hafta sonra birlestiricegim bunlar çiftleşir mı yani ayırma yöntemi ne kadar işe yarar sağolun şimdiden

İsterseniz dişi kızışıncaya kadar birleştirmeyin. Dişi çiftleşmek için istekli olursa, erkekle biraraya gelince vurma davranışını göstermeyebilir

Dişinin ceresi kahverengi olmalı. Cere beyazken dişi çiftleşmeye yanaşmaz. Ceresi kahverengiye dönmeye başladığı zaman dişi ile erkeği bir aylığına ayır, bir ay sonra dişiyi erkeğin kafesine koy. Erkeği dişinin kafesine koyarsan olmaz.

Ne kadar süre beraber kaldılar bir de fotoğraf var mı

Ekli dosyalar

• IMG_20180107_115221.jpg
    IMG_20180107_115221.jpg
    3.5 MB · Görüntüleme: 90
  • IMG_20180107_115249.jpg
    IMG_20180107_115249.jpg
    3.4 MB · Görüntüleme: 97
Bu pek belli olmaz. Ortamın sıcaklığını yavaş yavaş artırabilirseniz veya kızıştırıcı diye tabir edilen besinlerden verirseniz biraz daha kısa sürebilir ancak tavsiye etmem, olayı kendi akışına bırakın

Dişinin ceresi kahverengi olmalı. Cere beyazken dişi çiftleşmeye yanaşmaz. Ceresi kahverengiye dönmeye başladığı zaman dişi ile erkeği bir aylığına ayır, bir ay sonra dişiyi erkeğin kafesine koy. Erkeği dişinin kafesine koyarsan olmaz.
Arkadasim incelememe göre dişinin ceresi yavaş yavaş kahverengiye dönüyor bir de sen bak

Ekli dosyalar

• IMG_20180109_131709.jpg
    IMG_20180109_131709.jpg
    2.3 MB · Görüntüleme: 87
  • IMG_20180109_131722.jpg
    IMG_20180109_131722.jpg
    2.4 MB · Görüntüleme: 76
  • IMG_20180109_131726.jpg
    IMG_20180109_131726.jpg
    2.4 MB · Görüntüleme: 82
dişinin ceresi kahve rengi olacak diye bi şart yok benim dişinin ceresi beyaz suan ikici yumurtasını yaptı beyzkende kızgınlaşabilir

Fakat bu kuş daha yavru. 1 yaşını doldurmamış bile. Çiftleşse bile yumur talar boş olur ve kuşun ömrü kısalır. Tabi seçim senin.

Fakat bu kuş daha yavru. 1 yaşını doldurmamış bile. Çiftleşse bile yumur talar boş olur ve kuşun ömrü kısalır. Tabi seçim senin.
Hayir dostum 1 yasini gecti diger forumdakiler oyle dedi ayrica 9 ayliktan somra ciftlesme her halde olur erkegim kizgin baya, yumurtalari bos olacagini sanmiyorum . yavru dedign kuş kafasi cizgili olur ayaklari puruzsuz olur bunda oyle bisey yok cere kahverengiye donuyor yavas yavas

yavru değiller. eşleşme için kızıştırma şart.

O zaman yan yana iki kafese ayır. Birbirleriyle ötüşsünler ama birbirlerine dokunmalarına izin verme. Bulundukları oda sakin olmalı. E vitaminini ve nijer tohumunu eksik etme. İki-dört hafta sonra gürültüden anlarsın zaten.

O zaman yan yana iki kafese ayır. Birbirleriyle ötüşsünler ama birbirlerine dokunmalarına izin verme. Bulundukları oda sakin olmalı. E vitaminini ve nijer tohumunu eksik etme. İki-dört hafta sonra gürültüden anlarsın zaten.
Baya bağırıyor dışı zaten kafeste dört dönüyor bunun anlamı ne oluyor

Kahverengiye ortadan başlıyor sanki sizde bakarmisiniz
sevgili arkadaşım.

erkeğin olduğu kafesin içindeki aynaları v.s. çıkart. Ayna dururken boşyere ayırma yapiyorsun.
kafesin içini net görebileceğimiz bir fotograf atmalısın. Eğer kafes düzeninde de yanlislar varsa tekrar basa saracaksin.
bulundukları ortama alişmalari ayrı bir dert. Erkek kuş 2 yildir sende olabilir alişabilir ama dişi için bu durum boyle degildir.
dişi kuşuna kızıştırıcı mama takvitesi şart, sadece nijerle v.s. olacak şey degil.

eğer ayrıma yontemi ile anlasmalarini sagliyacaksan belirli şartlar olmalı.

sevgili arkadaşım.

erkeğin olduğu kafesin içindeki aynaları v.s. çıkart. Ayna dururken boşyere ayırma yapiyorsun.
kafesin içini net görebileceğimiz bir fotograf atmalısın. Eğer kafes düzeninde de yanlislar varsa tekrar basa saracaksin.
bulundukları ortama alişmalari ayrı bir dert. Erkek kuş 2 yildir sende olabilir alişabilir ama dişi için bu durum boyle degildir.
dişi kuşuna kızıştırıcı mama takvitesi şart, sadece nijerle v.s. olacak şey degil.

eğer ayrıma yontemi ile anlasmalarini sagliyacaksan belirli şartlar olmalı.
Ağabey zaten aynayı ara ara takıyorum ayrıca erkek her türlü çiftleşir elimle ayagimla çiftleşiyor gaga taşına kur yapıyor hem kusuyor, iş dişide kafeste ilgi çekecek birşey yok 2 kere mama yapıp verdim dahada vereceğim yumurta maması vs vitamin desteği ve kumuda var arada meyve veriyorum sebze felan bu durumda ciftlesmemeleri elde değil dişide bitiyor iş oda olacak inşallah teşekkürler.

Geri