Karadeniz Pet

ayırma yöntemi

ertugrul011

Yeni Üye
Arkadaşlar 3 ay önce 2. takım muhabbet kuşlarımı aldım.Aldığımda ikisi de kızışmıştı.burunlarından belli.diğer takım kuşlardan yavruları aldım ama diğer takım kuştan yumurta alamadım.Pek yan yana durmuyor gibiler ama kavgada yok öpüşüyorlar arada.yuvaya dişinin girdiğini göremedim.ama yuvaya talaş koysam hepsini dışarı atıyordu.demek ki yuvaya giriyor benim görmediğim tarafından diye düşündüm.Yemlerinde nijer de var.Haftada bir yada iki kere yumurtalı mama veriyorum içine havuç da rendeliyorum. Şimdi bu dişiyi ayrı kafese koysam sonuç alır mıyım.Yoksa böyle kalsın mı düzenleri bozulmasın diye.yeni alınan takım kuş 3 ay olması da yumurtlamamasını etkiler mi?

Yerleri değişmiş başlıca sebep bu siz sürekli yuvalığı açıp kontrol ediyorsanız buda strese yol açar, yuvalığı boşaltıyorsa size sınırlarınızı gösteriyor dişi burası benim diyor yuvalığı sahiplendiğinin kanıtıdır yuvalıga birdaha hiçbirşey koymayın ayırmanıza gerek yok sabır edip bekleyeceksiniz.

Yerleri değişmiş başlıca sebep bu siz sürekli yuvalığı açıp kontrol ediyorsanız buda strese yol açar, yuvalığı boşaltıyorsa size sınırlarınızı gösteriyor dişi burası benim diyor yuvalığı sahiplendiğinin kanıtıdır yuvalıga birdaha hiçbirşey koymayın ayırmanıza gerek yok sabır edip bekleyeceksiniz.
O zaman dokunmayim hiç.Size yazmadan önce talaş koydum tekrardan napim yarın boşaltiyim mi geri? yoksa kalsın mı