Karadeniz Pet

Ayırma yöntemini denemeli miyim ?

Emre Ünaldı

Meraklı Üye
arkadaşlar bi çift muhabbet kuşum var ev de tek çift besliyorum ve bunlardan yavru almak istiyorum kuşlar almadan önce dişi yuvaya giriyodu ben aldım 1 ayı gecti baya ama erkeğim baskın deil dişi baskın erkeğin kur yaptığını öpüştüklerini az görüyorum birde dişi erkeği kaşıyo bazen durum bundan ibaret benim isteğim erkeğin baskın olması ve kurlaşma ve yuvaya ilginin artması neyse gelelim asıl konuya ben bu kuşları ayırma yöntemi ile ayırsam nasıl olur erkeğin yanına atsam dişiyi ilişkileri kurlaşma vs artar çiftleşme olabılır demi yuvaya sadece ben kafesle uğrasırken benden korktukları için giriyolar ayırma yöntemini uygularken bi cifthanem var aradan bölsem olur mu birbirlerini görmeleri gerekiyo mu son olarak kuşlarım kızışmış kuşlar
herkese teşekkürler

Birde resim atarsaniz sanirim daha saglikli bilgi alabilirsiniz

Peki cekip atiyim

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ayırma yöntemi için birkaç ay daha beklemek daha doğru olur.
Not: Konu başlıklarında (ve yazılarda) tamamen büyük harf kullanmayınız.

Ayırma yöntemi için birkaç ay daha beklemek daha doğru olur.
Not: Konu başlıklarında (ve yazılarda) tamamen büyük harf kullanmayınız.
Kb bilmiyidum peki ayirma yontemini uygulasak bu yontemde birbirlerini girmeleri gerekir mi

Görmeleri gereklidir.

Tel yerine birbirlerini göreceği ama temas edemeyeceği bir malzeme(saydam plastik,mika vb.) ile bölün arayı.

Bende ayırdım umarım işe yarar daha önce arkadaş baya yavru aldı bana geleli 2 haftadan fazla oldu fakat icraat yok bende dün ayırdım umarım işe yarar.
20161125_110857.jpg

Geleli 2-3 hafta olan kuşları ayırmaya gerek yok. Daha önce yavru alınmış çiftlerin yeni ortamlarına alışıncaya kadar beklemek gerekir.

Herkese teskkurler ilginiz icin saydam plastik deniycem de nerden bulabilirim

Mende de bir cut muhabbet kusu var. 25 gundur ara ara ciftlesirler ama disi ne yuvaya girirrrr ne de ki yumurtlamir. Sizce. Men de bu quslari ayirsam sonra yumurtayarmi disi ?

Arkadaşlar bende yeni kuş aldım. Erkek 7 aylık dişi 1 yaşında 5 gun dur bende gozlemliyorum dişi yanaşıyor erkek kızıyor bazen birbirlerini kaşıyorlar dişi fazlasını istiyor erkek cık cıklıyor, Çifthane kafes mi almalıyım ayırmak için. Bunlar önceden çift değildi rastgele aldım.

Arkadaslar belirtiginiz gibi saydam pleksi yani mika almaya gittim nereye sorsam ya ne oldugunu bilmiyor o ne diyir bazilarinda da yok birinde de var ama saydam degil tam buzlu mika varmis arkasi girunur ama karalti seklinde dedi bunla olur mu olmaz mi diye bende almadim onun yerine camla mi bolsem yoksa seffaf masa ortusu ile mi bolsem olur mu bunla
Screenshot_20161126-145423.png

Herkse tesekkurler

bence masa örtüsü mantıklı geliyor hem birbirlerini görmüş olacaklar hemde yakınlaşamayacaklar ;)