Karadeniz Pet

aylardır süren üst solunum yolu enfeksiyonu

Foxin

Yeni Üye
arkadaşlar hava değişimi sebebi ile 3-4 ay önce falan kuşum hasta idi. göz akıntısı, burunda sarı sıvı, ishal, halsizlik, iştah kaybı falan vardı aviastım ile düzelttim 1 haftada ama kuş aylardır hiriltili soluyor. hapşırma oluyor arada. burnu azda olsa akıyor. Şuan hareketi, yemesi normal ama neden burnu tıkanık gibi sürekli hiriltili nefes alıyor bazen hiriltili duyulmuyor ama hasta belli yani. antibiyotik deniyecektim hiçbiri eczanelerde satılmıyor. veteriner de muayene etmeden vermem diyor. arkadaşlar eczane de bulabileceğim yada doğal bir çözüm yolu yok mu? sarımsak falan eklesem suyuna olur mu?

birde ek olarak elektrikli soba zarar verir mi kuşlara, içerideki nemi aldığı için sıkıntı olur diye düşünüyorum. bazen açtığım zaman hiriltili soluma oluyor kapatınca geçiyor.

Dışkı resmi ve video paylaşır mısınız ?

dışkı düzgün hocam ağırlıklı olarak aspur ile besliyorum. o sorunu hallettim. birde ishal olup iyice perişan olmasınlar diye. zaten o yüzden hareketli galiba ama üst solunum yolu sorunlu hala bu enfeksiyon nasıl geçer acaba insanlar gibi vücudu atamıyor sanırım

Geri