Karadeniz Pet

Ayna sorunu

Esraninmuhabbetkusu

Meraklı Üye
o_O Arkadaslar kusum icin ayna kullanmıyorum zararini biliorum ama mesela masanin uzerinde vazo da da kendini goruyor surekli ona gidiyor buyuzden. Kaldirip yere indiriyorum bu sefer ariyor onu sanki.. bugun de abajur un sap kısmı metalik onu öğrendi simdi yine orda surekli . Napicam . Kusum 5 aylik

Ekli dosyalar

• BE6CB57E-9C50-442A-8875-492057EC1591.jpeg
    BE6CB57E-9C50-442A-8875-492057EC1591.jpeg
    405.9 KB · Görüntüleme: 60
Benimkide kafesinde beni çıkar diye yırtınıyor çıkarıyorum direk avizeye uçuyor metal kısımda kendine bakıyor her gittikçe sopayla alıyorum onu inadını kırmaya çalışıyorum sende ya onu kaldır yada kuşun oraya gidemeyeceğini anlamasını sağla

o_O Arkadaslar kusum icin ayna kullanmıyorum zararini biliorum ama mesela masanin uzerinde vazo da da kendini goruyor surekli ona gidiyor buyuzden. Kaldirip yere indiriyorum bu sefer ariyor onu sanki.. bugun de abajur un sap kısmı metalik onu öğrendi simdi yine orda surekli . Napicam . Kusum 5 aylik
Gitmesinde sorun olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Kuş tek bakılan bir kuş sanırım. Yansımasını arkadaş olarak görüp eğleniyor.

Normal kuş davranışları işte abajuru yok edin veya metal kısmı kapatın bir şekilde.tek bakıyorsanız oyuncak falan koyun önüne birşeylerle meşgul olsun.konuşun onunla bol bol parmağınıza alıp.yalnız kuşların daha çok ilgiye ihtiyacı var.

Normal kuş davranışları işte abajuru yok edin veya metal kısmı kapatın bir şekilde.tek bakıyorsanız oyuncak falan koyun önüne birşeylerle meşgul olsun.konuşun onunla bol bol parmağınıza alıp.yalnız kuşların daha çok ilgiye ihtiyacı var.
İlgi de sıkıntı yok oyalancak bicok seyi de var ama yine de aklina gelince gorunce gidiverio oraya. Ben üzülüyorum ole arkds sanmasina. Mevzu o. Yoksa kaldirmayi yok etmeyi de bilirim anlatabildim mi

İlgi de sıkıntı yok oyalancak bicok seyi de var ama yine de aklina gelince gorunce gidiverio oraya. Ben üzülüyorum ole arkds sanmasina. Mevzu o. Yoksa kaldirmayi yok etmeyi de bilirim anlatabildim mi
Yalnız diye üzülüyorsanız arkadaş alın kuşa o zaman.sonuçta aynı türden bir arkadaşın yerini hiçbirşey tutmaz.bu işin başka çözümü yok hayvan yalnızlık çekiyor kendince bir çözüm bulmuş.

Guncel.........
arkdslr bu konuyu tekrar acmak istedim. Ayna kafesine koymayi dusunuyorum cunku kafeste zaten sıkılıo bnce ayna onu eglendirecektir. Kafesten cikinca da bizimle ilgilencek ayna sadece kafes icinde olucak. 2 ay faln oldu bize alisti zaten o yuzden sakıncalı bulmuorum suan . Benim endisem biyerde kursak iltihabina sebep olabilir diyor kusma davranisindan dolayi. Bu dogru mi???

Sebep olabilir tabii ki ben kafes içinde de onay vermiyorum ayna ya kuş bir müddet sonra herşeye küsüyor ayrıca ayna kafes içinde olursa eskisi gibi dışarı çıkmıcak çıksa da sizinle ilgilenmicek..

Erkek kuşlar erginliğe ulaştıkları zaman aynaya sürekli yem kusuyorlar kötü bir görüntü ve sürekli ayna temizleme gibi bir sorun oluşturuyor.

Şunu anlamadim. Ayna kullanip kusumla diyologum gayet iyi diyen var mi aranizda? Bizzat aynayi kullananlar cevaplasin lutfen

Diyaloğun iyi olmasından ziyade o diyaloğun süresinde sıkıntı olabilio. Yani sizinle 2 saat ilgileniyosa normalde, ayna varken bi saat ilgilenio. Hem size sıkıntı oluo hem de kuşa eziyet.

Geri