Karadeniz Pet

B Vitamini ile ilgilo

Enes96

Paylaşımcı Üye
Kuşlarıma B vitamini aldım fakat ne rengi var ne kokusu normal midir dandik bir marka almadım bu arada kuşlarımın sağlığı benim için çok önemli cevaplarsanız sevinirim.

Bio PetActive internet siteleri de var bakabilirsiniz.

Bio PetActive BETİSOL diye yazıyor şuanda resim atamıyorum ürünün aynısı internette var fakat kutuları farklı. Arkasında: "Kanarya muhabbet kuşu papağan gibi kafeste beslenen her türlü süs kuşunun ihtiyacı olan B vitamini ve diğer vitaminleri içeren PREMİKS" yazıyor.

Bio PetActive BETİSOL diye yazıyor şuanda resim atamıyorum ürünün aynısı internette var fakat kutuları farklı. Arkasında: "Kanarya muhabbet kuşu papağan gibi kafeste beslenen her türlü süs kuşunun ihtiyacı olan B vitamini ve diğer vitaminleri içeren PREMİKS" yazıyor.
maalesef bu markayı bilmiyorum.

B vitaminini verdim umarım faydası olur 1-2 hafta deneyeyim eğer etki etmezse kullanmayabilirim bir de en azından şu olmadığını anlamış oldum annem tadına baktı ve acımsı dedi.😆

İçeriğinde B1, B6 ve B12 vitaminleri varmış

Dediğiniz markayı hiç duymadım. Rohnfried kullanıyorum kendi kuşlarımda, koyu sarı bir rengi var ve gerçekten bayağı kötü kokuyor. Kalitesiz vitamin de kuşlar için hastalık sebebidir.

Dediğiniz markayı hiç duymadım. Rohnfried kullanıyorum kendi kuşlarımda, koyu sarı bir rengi var ve gerçekten bayağı kötü kokuyor. Kalitesiz vitamin de kuşlar için hastalık sebebidir.
Vermeden önce gerçekten kararsız kaldım ama internet sitelerini vs görünce de içim biraz daha rahatladı diyebilirim zarar vereceğini sanmıyorum sitesini link olarak bırakıyorum.

Yani muhtemelen bir şey olmaz. Zaten çok sık verilecek bir ürün değil. 2 haftada bir falan verseniz yeter.

Yani muhtemelen bir şey olmaz. Zaten çok sık verilecek bir ürün değil. 2 haftada bir falan verseniz yeter.
Aldığım yer haftada 3 gün yarım dolu suluğa 8 damla olarak vermemi söyledi. Aynı zamanda kuşlarım şuan tüy dökümünde. O yüzden ne kadar vermeliyim kararsız kaldım.

Aldığım yer haftada 3 gün yarım dolu suluğa 8 damla olarak vermemi söyledi. Aynı zamanda kuşlarım şuan tüy dökümünde. O yüzden ne kadar vermeliyim kararsız kaldım.
Hocam bu kadar yoğun verirseniz karaciğere çok yük biner bu bir, ikincisi kuşlarınız tekrar tüye girebilir, fazla vitaminden kusan kuşlar oluyor. Her şey ayarında olmalı. İlacın uygulamasını üstünde yazan oranda yapın. Kuşlar tüy dökümünde oldukları için bu süreç boyunca haftada bir gün verebilirsiniz. Bu kadar yüklemenizi gerektircek bir durum yok. Doğadaki kuşlar tüy dökümünde takviye almıyor sonuçta :)

Hocam bu kadar yoğun verirseniz karaciğere çok yük biner bu bir, ikincisi kuşlarınız tekrar tüye girebilir, fazla vitaminden kusan kuşlar oluyor. Her şey ayarında olmalı. İlacın uygulamasını üstünde yazan oranda yapın. Kuşlar tüy dökümünde oldukları için bu süreç boyunca haftada bir gün verebilirsiniz. Bu kadar yüklemenizi gerektircek bir durum yok. Doğadaki kuşlar tüy dökümünde takviye almıyor sonuçta :)
Peki çok teşekkürler şuan kuşum önümde ilk defa suyu içti 2-3 kere içti tad olarak sorun yok gibi kutu üstünde 100 ml suya 1 ml diyor 1 ml yaklaşık 20 damladır diye not düşmüşler ve bir büyük suluk yaklaşık 100 ml dir demişler. Ben muhabbet kuşunun sulugunu baz alarak ikisine de 8 damla vitamin (0.4 ml) 50ml su (yarım suluk) verdim. Haftada 3 yerine 2 veririm belki dediğiniz gibi

Sanırım biraz hafif bir vitamin kokusu ve rengi yok belki o yüzden önerilen ölçü biraz fazladır. İlgileriniz için çok teşekkürler. Eğer ölçü fazlaysa ölçü önerirseniz sevinirim.

Geri