Karadeniz Pet

Baba oğul yaşar mı ?

Mustafa45

Yeni Üye
Merhaba benim 8 aylık erkek ingiliz muhabbet kuşum var 6 aylıkken aldım elime alıştırdım ama sade yemden başka birşey yemiyordu abimde dişi yerli var kızışmış 1 yaşından büyük onu benim kuşumun yanına koyduk ama 2 hafta falan salınık durdular birbirlerine alıştılar bunlar çiftleşirse bir tane erkek yavru kendime alıp yetiştirmek istiyorum dişiyi abime geri vericem diğer yavrularıda vericem erkek yavruyla benim kendi erkek kuşum beraber yaşar mı yani baba oğul yaşarlarmı bize alışırlar mı

Niye yaşamasın? Anlaştıkları müddet aynı kafeste yaşayabilirler.

Bende öyle düşünüyorum fakat bazıları kavga çıkar kızgınlık döneminde diyorlar

Bende öyle düşünüyorum fakat bazıları kavga çıkar kızgınlık döneminde diyorlar

Kızgın erkek kuşlar dişiler gibi değil pek. Kızgınlık dönemine girmiş dişi kuşlara daha çok dikkat etmek lazım. Ama tabii erkek kuşlardan kimisi de kızgınlık döneminde hırçın olabilir. Yavrusuna zarar vermediği müddet aynı ortamda durabilir. Ama karakter olarak yabani/eğitilmemiş hırçın bir erkekse aynı kafese koymayın. Kuşların da karakteri vardır,kimisi uysal kimisi hırçındır. Kuşunuzun durumuna göre hareket edersiniz 👍

Erkek kuşum çok uysal 1 haftada ele alıştı çok hareketli değil ama bide sade yemden başka birşey yemiyordu yanına dişi koyunca ondan görerek yemeye başladı farklı şeyleri kafesten çıkarınca bile hep tünekte duruyor hareketli değil bence de yavrusuyla yaşayabilir yorumunuz için teşekkürler

Geri