Karadeniz Pet

Banyo

mubişsever_48

Meraklı Üye
Merhabalar kuşum su dolu bardağa girmeye çalışıyor sürekli galiba banyo yapmak istiyor ama ben daha emin değilim havaların biraz daha ısınmasını bekliyorum üşütür hasta olur diye korkuyorum alalı 5 ay oldu hiç banyo yapmadı bu aralar tüye girdi birde yeni tüyleri çıkıyor çok kaşınıyor bişey olurmu ılık suyla yaptırsam mı banyo

Merhabalar kuşum su dolu bardağa girmeye çalışıyor sürekli galiba banyo yapmak istiyor ama ben daha emin değilim havaların biraz daha ısınmasını bekliyorum üşütür hasta olur diye korkuyorum alalı 5 ay oldu hiç banyo yapmadı bu aralar tüye girdi birde yeni tüyleri çıkıyor bişey olurmu ılık suyla yaptırsam mı banyo
mrhaba ben de biraz kaşınıyorlar diye dün bikaç damla sirkeyle ılık su koydum banyosuna.. birisi yıkandı yani odada soba kalorifer yanmıyordu diğerleri girmedi bizimkinde şimdilik sıkıntı yok sanırım

Naçizane benim fikrim kış mevsiminde sudan uzak tutun.. Bu kışın maşallahı var zaten. İnsanları bile hasta etti. Mubişler hele çok narinler. Bardağa oyun oynamış tamam. Ama banyo işini erteleyin lütfen.. Hasta oluyorlarda nasıl iyi edeceğiz duşunuyoruz.. Benim mubişler ve papağanlarda tüye girdi. Sorun etmeyin. Banyo acil ihtiyaç değil..

Bahar bir gelsin havalar ısınsın.. Bizim için kaloriferli sıcak ortam olan yerler onlar için bizim bünyemizin algılamadığı serinlikleri hemen alıyorlar banyo yaptırıpta hasta olma riskine mubişi atmayın. Banyo çok acil birşey de değil zaten.

Kuslarim haftada iki kere banyo oluyor, ortam sicaksa, hava akimi yoksa problem olmaz.

Ev sıcaksa yazı kışı yok alsın duş bizimkiler 2 günde bir alıyor. Kivircik koyuyorum hafif dibinde su öyle alıyorlar sade şu koyunca sevmiyorlar :D
eskilerden

Yakın zamanda ani iki kayıp yaşadım mubişlerimi kızlarımı kaybettim. Artık çok şeye temkinliyim. Bir şeyi olmadan engellemeliyiz olduktan sonra hiç bir şey yapılamıyor.. Bizler goruşumuzu sunduk konuyu açan arkadaşım ister banyo yaptırsın ister yaptırmasın..

Son düzenleme:
Kuş kendi giriyorsa suyun içine kendini kurutmasını da bilir. İsterse ortam sıfır derece olsun. Yeter ki hava akımı olmasın.
Bazen elle tutup yıkamak, şampuan vb. kullanmak gerekebilir. Bu durumda ortam muhakkak sıcak olsun ve bir süre havlu vb. içinde sarılı olsun.

Sağolun hepinize enazından bi 15 gün daha bekleyim havaya göre bakarım bende 2 kayıp yaşadım anlıyorum halinizi bende o yüzden çok temkinli davranmaya çalışıyorum

Geri