Karadeniz Pet

Banyoluk aldım, banyo yapmıyolar

ÖmerKsn

Yeni Üye
Merhaba,
Banyoluk aldım kafese taktım. Erkek kuşum sadece su içti. Banyoluga nasıl alıştırırım.

Ekli dosyalar

• IMG_20161229_131436.jpg
    IMG_20161229_131436.jpg
    2.7 MB · Görüntüleme: 31
Canları banyo yapmak istemiyordur belki istedikleri zaman girerler mutlaka benimkiside istiyor mesela ben izin vermiyorum hava soğuk hasta olur diye

Kuşlar elime falan gelmiyor. Muslukta yaptırıyım dedimondada kaçıyor elimde durmuyor.
Musluk yerine banyoluk yada bi kabın içerisine su koysanız kendi isteyince yapar zaten pis değildir onlar kendi tüylerini kendileri temizliyorlar sıkıntı yapmayın yani banyo olayını

Bende ilk başta zorla muslukta yıkanmasını istedim hayvan korktu haliyle. Sonra geçen gün omuzumdaydı bende domates yıkıyordum. Baktım yavaştan geldi musluktan su içmeye başladı sonra girdi altına yıkandı. Yani bu işler hayvanların canının istemesiyle sadece :) canları istediğinde her şeyi yaparlar zamanla siz merak etmeyin :)
Screenshot_2017-03-12-20-50-49-1.png

Bende ilk başta zorla muslukta yıkanmasını istedim hayvan korktu haliyle. Sonra geçen gün omuzumdaydı bende domates yıkıyordum. Baktım yavaştan geldi musluktan su içmeye başladı sonra girdi altına yıkandı. Yani bu işler hayvanların canının istemesiyle sadece :) canları istediğinde her şeyi yaparlar zamanla siz merak etmeyin :) Ekli dosyayı görüntüle 9101
Kuş elime gelse haklısın kaçıyor alışkın degil yani ama bazen elime geliyor. O zaman suyu açıp beklemelimiyim?

Banyolugun icine serce parmaginizin kalinligini gecmeyecek kadar su koyun. Icine kusunuzun sevdigi sebzelerden az miktarda dograyabilirsiniz.
Kusu zorla yikamayin.

Kuş elime gelse haklısın kaçıyor alışkın degil yani ama bazen elime geliyor. O zaman suyu açıp beklemelimiyim?
Evet olabilir. Suyu çok az ılık bi şekilde açın yanına doğru götürün korkacaktır doğal olarak kaçar. Ama sakın siz zorla suyun içine sokmayın. O zamanla alışır.

Arkadaşın söylediği de doğru ben tabağa biraz ılık su koymuştum kuşum marulu çok sever marulu görünce girdi hemen suyun içine ama sonra korktu uçtu hemen. Zamanla alıştı. Zaten ilk denemede olmaz. Zaman lazım. Bi de kimi kuş musluk gibi akan bi suda banyo yapmayı sever, kimisi tabakta sever, kimisi spreyle üstüne hafif hafif su gelmesini sever. Bunu zamanla keşfedersiniz :)