Karadeniz Pet

Başı kanıyor, halsiz, gözleri kapalı ve titriyor

UmutAka

Yeni Üye
Lütfen yardım edin

Muhabbet kuşumdan erkek olanı yaklaşık 3 yaşında, 2 gün önce başının etrafı kan gibi kırmızı oldu benek benek değil yayılı halde. Dün gece farkettiğimizde halsiz kıpırdamıyor bir şey yemiyor ve titriyor. Diğer kuştan ayırdım. Veteriner kapalı yarın sabah götürcem ama şimdi ne yapabilirim?
Fotoğrafını koyuyorum
5Llo6q.jpg

hayır kafesin içinde oldu dişinin yaptığınıda sanmıyorum mantar falan sanırım şu an ayakta duramıyor sallanıyor ileri geri tüyleri kabardı gece temizlemiştik kanını sabah yine olmuş. Lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim. Göznün birini açamıyor gözü kapalı

Daha net bi resim çeker misin yakindan karşıdan. Mantar değil o

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BvQZdM.jpg

yakından çektim. Merak ettiğim neden bu kadar halsiz titriyor ötmüyor kaçmıyor baygın gibi resmen.

Ya yok öyle hastalik değil ama diger kusla anlasamamis kavga etmis olabilir. Durum ciddi duruyor sabah veterinere götürsen iyi olur

Burnundanmi geliyor kan?

Yavrum kıyamam ben ona. Eliniz de ya tuylerinin arasından tam olarak kan gelen yeri neresi. Başında açık yara mı var? Başına darbe almış gibi. Halsizliği durgunluğu bunu gösteriyor ondan diyorum bende. Diğer arkadaş yazmış dişi gagasıyla bu yavrunun başına zarar vermiş olabilir.

Veterinerle konuşmuştuk öğlen yarın sabah götürcem görmeden bişey diyemem dedi. Bu arada alıp baktım ama bi yara farkedemedim burnunun hemen üstünde kanın en çok yoğun olduğu yer burnundan geliyor gibi. Bu arada ilk mesajda yanlış yazmışım bu kuş dişi diğeri erkek normalde erkeğe rahat vermezdi bu hırçındı bayaa ayıralı bi 6-7 saat oldu biraz kendine gelmiş gibi gözleri açıldı sadece ötmüyor ve halsizliği devam ediyor. Teşekkür ederim şimdiden yorumlarınız için rahatladım.

Umut o ceresinin üstünden geliyor gibi kan oraya peçeteyle baksana. Tam noktayı bulursan bi tampon yaparsın daha fazla kan kaybetmesin insallah yarına yetişir veterinere

Umut o ceresinin üstünden geliyor gibi kan oraya peçeteyle baksana. Tam noktayı bulursan bi tampon yaparsın daha fazla kan kaybetmesin insallah yarına yetişir veterinere

denedim ama kan gelmiyor yani sıvı kan hiç görmedik zaten sanki kanamış ve kurumuş gibiydi dün temizledik sabah yine aynıydı şu an bi kanaması yok

denedim ama kan gelmiyor yani sıvı kan hiç görmedik zaten sanki kanamış ve kurumuş gibiydi dün temizledik sabah yine aynıydı şu an bi kanaması yok
Duzelir ins. Sey yinede bi goster veteriner baksın yararlı olur

Dişi kuş zarar vermiş.Pamuğu veya peçeteyi ılık suya batırıp ılık suyla pansuman yap.Şimdiye kan durmuştur zaten.Nöbetçi eczane yakınsa supravit veya polivit çocuk şurubu alıp suluğuna yarım silme kaşığı şurup koyalım.Günlük olarak su değişecek.Aldığınız şurup vitamin şurubudur.Tedaviye 3 gün devam geçmiş olsun.

Geri