Karadeniz Pet

Bende bir piskopat var.

cengiz

Emektar Üye
kuluçkada olan bir kuşumun yavruları çıktı. 5 yumurtası vardı kaçı dolu kaçı boş bilmiyordum çünkü kontrol etmeme izin vermedi. Neyseki hepsi doluymuş hepsi çıktı. Yavrular tüylenmeye başladı. Yuva temizliği yapıp talaşı değiştirmem gerek kapağı açtığım an atlıyor elimi ısırıyor. Yavrulara bilezik takmam gerek izin vermiyor dışarı çıktığında hızlı bir şekilde alım diyorum folluğu benden önce davranıp yuvaya giriyor. Ne yapabilirim fikri olan varmı arkadaşlar.

rahat bırak. acele etme.
Bilezikler 7-10 gün arasında takılıyor. Zaman doluyor ve kendi dışkılarından hastalık kapıpta Allah muhafaza kümese yayılırsa ne olacak. Yoksa rahat bırakmasını bende bilirim 3-5 çift olsa. Bundan dolayıda kümeşi riske atamam.

anne dışarıdayken yuvalığın önünü kapat bir kartonla

IMG_2499.JPG
IMG_2518.JPG
Tam ortadaki yuva yuvanın ağzında bekleyen kuş elim yetişmiyor kartonla kapatmak için.

Bende de vardi bir zamanlar aynisindan eldivensiz ne mama verebilirdim ne de temizlik yapabilirdim disaridayken disi hizli sekilde yuvaligin agzini kapatin cok zor boyle disilerle bana kizip yavrulara bile saldirdigini bilirim kolay gelsin

Konuya dair bir fikrim yok yalnız fikri olanların fikirlerini ifade biçimleri okurken beni rahatsız etti.
Rahat bırak.
Eldiven tak.
Esas duruş.

Geri