Karadeniz Pet

Benim icin en mutlu gun...

Hulyaa

Paylaşımcı Üye
Butun gun evde degildim az once geldim ve ilk isim kuslarimi kontrol etmek oldu. Cikarken yuvaliga bakim dedim icime dogmus ve kusum ilk yumurtasini yapmis cok sukur. Simdiden itibaren kac gunde cikar tahmini.

Butun gun evde degildim az once geldim ve ilk isim kuslarimi kontrol etmek oldu. Cikarken yuvaliga bakim dedim icime dogmus ve kusum ilk yumurtasini yapmis cok sukur. Simdiden itibaren kac gunde cikar tahmini.
2 günde bir yumurta yapar. Yuvaliga sik sik bakıp rahatsız etmeyin.Gerisini onlar halledecektir.

SM-J730F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tesekkur ederim yorumlar icin. Nasil numara verecegim yumurtayi yuvaliktan cikarmam anneyi rahatsiz etmez mi cunki yabani bana karsi

Bugun gordum yaa 2 gun idare eder beni :) 2 gun sonra ikinci gelmis mi diye bakarim poposu az sis gibi hala. Zaten poposundan yumurtlamis olabilecegini dusundum. Yani ne duz ne bu sabahki kadar sis ikisinin arasinda

Keçeli kalem ile nokta koyabilirsiniz. Ilk yumurtaya bir şey yazmaz, sonrakilere sırası ile birer nokta veya çizgi artırarak işaretleyebilirsiniz. Hatta bir kenara da not edin, kaçıncı yumurta hangi tarihte gelmiş. Zaten yumurta geldikten bir hafta sonra dolu olup olmadığını kontrol edip, boş olanları almalısınız, yoksa dişi gereksiz yorulacaktır

3 4 gune aksayabilir yumurta ilk kuluckasi olacagi icin sonra duzenli gelir kafes temizligi yapmayin en onemlisi ciftlesmeleri

Evettt bazilarimizin basina geldigi gibi deneyimsiz anne baba sorunu bana da denk geldi. Sabah sularini tazelerken yuvaligin girisinden gorunen yumurtayi goremedim kenarindan az bisey actim ve yumurtayi kirmislar cok az sarisi kalmis geriye. Mama da vermeme ragmen acaba neden yaptilar. Ve erkek bugun cok bagiriyo

Stresden kaynakli olabilir problem değil ilk yumurta bos olabiliyor çok mudahale etmeyin erkegin bagirmasi disiyi goremedigi icin olabilir

Yumurtladigini bilmedigim icin eve haliyle biraz patir kutur girdik. Sessiz evin bi anda caril curul etmesi strese girmesine sebep olmus olabilir evet. Zaten gece kuluckada yattigini da dusunmuyorum.Bende ilkini dolu beklemiyodum cunki ilk baslarda tam ciflesemiyolardi erkek sonradan ogrendi. 3. Yumurtasinin dolu cikacagini tahmin ediyorum. Bakalim yarin falan yumurtlucak mi yumurtlarsa ona ne yapicaklar

2. 3. yumurtadan sonra yatar şuan bu kuluçka tadını aldılar devamı da gelir merak etmeyin.

Insallah hepsini kirma yoluna gitmesinler de yoksa ayiricam bi sure ciftimi

Geri