Karadeniz Pet

Beslenme hk.

Alper ÜTEBAY

Yeni Üye
Herkese merhaba. İsmim Alper. Foruma birkaç gün önce üye oldum. Önemli başlıkları okuyarak öğrenmeye gayret ediyorum. Bu arada sormak istediğim birkaç konu var. Yardımlarınızı esirgemezseniz memnun olurum.
Muhabbet Kuşumuzu sahipleneli 6 gün oluyor. Kafesinde 2 adet yemlik var ve yem olarak Quik markasını veriyordum fakat bugün çok tavsiye edilen Versele Laga'yı aldım. Bu yemi de afiyetle yiyor. Bunun yanında dal darı, ceviz, nane, elma gibi besinleride verdim fakat hiçbirini yemedi. Kafesinde kuş kumu, suluk, gaga taşı ve mürekkep balığı kemiği de var. Klasik yemden (Versele Laga) başka birşey yememesi ve pek ötmemesi şimdilik normalmidir?
Ayrıca elime ve omzuma alıştırdım, hayatından memnun gibi. Aldığım petshop erkek ve henüz yavru olduğunu söyledi. Bir fotoğrafınıda ekliyorum. Cinsini, türünü vs bilgileride söylerseniz çok sevinirim.
Herkese keyifli hobiler [emoji4]

eac1c597683d03b84bf648876c7be946.jpg

bbd34f7cddff849c336f173a9151f8ae.jpg

1.5 2 ay arasi erkek yeni ortama alisincaya kadar biraz sessiz kalabilir yemden harici gidalari ilerleyen zamanlarda yer ilgilenin alissin konusmasi icin ayni kelimeyi tekrarlayin guzel sonuclar alirsiniz insallah hayirli olsun

Dedikleri gibi yavru bir kuş. Hem yavru olması hem de yeni ortama gelmiş olmasından dolayı hareketsiz ve durgun olması normaldir. Zaman geçtikçe hareketlenecektir.

1.5 2 ay arasi erkek yeni ortama alisincaya kadar biraz sessiz kalabilir yemden harici gidalari ilerleyen zamanlarda yer ilgilenin alissin konusmasi icin ayni kelimeyi tekrarlayin guzel sonuclar alirsiniz insallah hayirli olsun

Ahmet bey teşekkür ederim. Dal darıyı kafesten çıkartmaya gerek yok değilmi?

Bence kuşunuz yeterli ilgiye hasret kalmış gibi duruyor. Gıda takviyesinin yanı sıra biraz kendisiyle konuşmak veya mp3 yada zil gibi plastik top gibi oyunlara alıştırmanızda fayda var Ayrıca kuşunuza günlük yarım dal darı takarsanız iyi olur.

Bence kuşunuz yeterli ilgiye hasret kalmış gibi duruyor. Gıda takviyesinin yanı sıra biraz kendisiyle konuşmak veya mp3 yada zil gibi plastik top gibi oyunlara alıştırmanızda fayda var Ayrıca kuşunuza günlük yarım dal darı takarsanız iyi olur.

Barış bey teşekkür ederim. 6 gündür kendisiyle çok ilgilendim. Sanıyorum bu sebepten elime ve omzuma alıştı. Fakat pek uçamıyor. Herhalde zamanla onuda öğrenecektir.

Geri