Karadeniz Pet

beyaz uzun dışkı yapan kuşum eşleşir mi?

teacherman911

Yeni Üye
Arkadaşlar kuşumu çiftleştirmeye çalışıyorum ama kuşum uzunca süredir beyaz dışkı yapıyor.Bazen düzeliyor bazen ip gibi yapıyor .kuşu çiftleştirmeye devam mı ediyim yoksa yerine başka erkek mi alıyım?

beyaz dışkı pankreas ahstalığında oluyor diye okumuştum resmini atsanıza

Arkadaşlar kuşumu çiftleştirmeye çalışıyorum ama kuşum uzunca süredir beyaz dışkı yapıyor.Bazen düzeliyor bazen ip gibi yapıyor .kuşu çiftleştirmeye devam mı ediyim yoksa yerine başka erkek mi alıyım?

Kuşu çiftleştirmek yada değiştirmek yerine tedavi etmeyi deneseniz nasıl olur? Kuşun pankreas hastalığı var önce bunu tedavi edin:confused:

sorunum pankreas hastalığı varsa üremeye çiftleşmeye engel mi kuşu değiştiriyim mi

Arkadaşım sende nasıl bir kafa yapısı var kuşun tedaviye ihtiyacı var sen hala yok çiftleşsin yok üresin üremezse değiştiriyim:confused: Sende hiç vicdan yokmu? Kuşu veterinere götür can o can cannnnnnnnnn

Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim .Kuşumu çok seviyorum onu tedavi etmeyi bende çok isterim ama hem burda kuştan anlayan veteriner yok hemde veterinerlere doğrusu pek güvenim yok .Kızıp bağırmak yerine şunları yap belki düzelir diye tavsiye öğüt verseydiniz daha çok işime yarardı.

kuşum iyileşsin diye kaliteli kapalı yemler,probiyotik,vitaminler aldım .Ge oral alarak elektrolit verdim gazı alınmış maden suyu verdim .Bütün interneti aylardır geziyorum kuşunun beyaz kakası mı var ha tamam o zaman pankreas hastalığı var bitti iyide kardeşim çaresi ne. Daha kuşunun pankreas hastalığı var tedavisi şu ilaçları şu diyen bir Allah'ın kulunu görmedim.

Pankreas hastalığı için eczaneden pankreoflat ilacını alın. İlacın dış beyaz kabuğunu soyup atın. İçindeki kısmı ezip toz haline getirin ve tam dolu suluğa bir mercimek tanesi kadar ekleyin. İlaçlı su günde 2 defa tazelenicek. Bu ilacı önce bir hafta kullanın ardından tekrar dışkı resmi atın. Bu ilaç enzim takviyesidir uzun süreli kullanılabilir. Dışkıları düzelene kadar kullanın.

Ek olarak karışık yemi kaldırın ve sadece ak darı verin kuşa. Ak darının sindirimi daha kolaydır. Bu süreçte faydası olur.

Tedaviye yardımcı olarak doğal enzim içeren besinleri verebilirsiniz kuşunuza çok faydası olucaktır.

Doğal sindirim enzimleri içeren besinler;

1 : Ananas

Ananas sindirim enzimlerini yüksek miktarda içeren tropikal bir meyvedir. İçeriğindeki bromelain bir proteazdır. Protein sindirim zorluklarında kullanılabilir. Yapılan çalışmalarda özellikle pankreas yetmezliğinde diğer sindirim enzimleriyle birlikte verildiğinde enzimlerin protein sindirimini daha fazla arttırmıştır.

2 : Muz

Muz doğal sindirim enzimleri içeren diğer bir meyvedir. Amilaz ve glukozidaz bulunur, kompleks karbonhidratların daha küçük parçalara ayrılmasını sağlar.

3 : Kivi

Kivi proteini sindirmeye yardımcı olan bir proteaz enzimi olan actinidin içerir. Actinidin ince bağırsağın proteini emme oranını arttırır. Birçok klinik çalışmada da sindirime yardımcı olduğu kabızlığı giderdiği ve şişkinliği azalttığı görülmüştür.

4 : Mango

Karbonhidratı sindiren amilaz içerir. Mangodaki amilaz enzimi olgunlaştıkça daha aktif hale gelir.

Not : Bir diğer enzim içeren meyve avokadodur, ancak avokado kuşlara kesinlikle verilmez zararlıdır!!!

Geri