Karadeniz Pet

Bi zararı olurmu ?

Erdi_ÖZTÜRK

Meraklı Üye
Üstadlar bu aralar Albino ve lutino cinsi muhabbet yavruları alasım var ama bu cinsler biraz daha farklı diyorlar fikirlerinizi alabilirmiyim ?? Eş olup yavru alma şansımızda mevcutmudur ??

Bende albinoda var lutinoda var. Es tuttular. Ama eşleri ne albino nede lutino. Parçalı yada mavi kuşlar. Gözlemlediğim kadarıyla ağır kanlılar özellikle lutinolar. Albino olan dişilerim her kuluçkada en az 5 yumurta veriyor maşallah şimdi son kuluçkada Birinde yedi birinde 5 yumurta var. Lutinolarda bu verimi yakalayamadım ilk kuluçkalarında birisi 2 diğeri 3 yumurta yaptı. Yavrularada iyi bakamadılar. Çoğu çiftimin ikinci kuluçkalarının yavruları çıktı lutinoların birisinde sadece bir yumurta var diğeride bugün çiftleşti. Albinonun daha verimli olduğunu düşünüyorum bundan dolayı.

Hocam çok sağolun bilgilendirme için kuşlarınızada maşallah nazar değmesin, bende Albino erkek lutino dişi alıp eşe atmayı düşünüyordum açıkçası şimdi gözümü korkuttunuz :/

Tam tersini yap albino dişi olsun bence tabi tercih sizin.

Şimdi siz diyince daha bi mantıklı geldi dişi Albino olması tek sorunum eş tutabilirler mi sağlıklı yavrular alabilirmiyim merak ettiğim konu bu

Şimdi siz diyince daha bi mantıklı geldi dişi Albino olması tek sorunum eş tutabilirler mi sağlıklı yavrular alabilirmiyim merak ettiğim konu bu
Tutarlar sağlıklı yavruda alırsınız. Bu tamamen sizin elinizde bakımları iyi olursa bi sıkıntı olmaz. Ama albino ve lutino olan çiften kesin olarak kırmızı göz yavru alamazsınız. Eğer kırmızı göz yavru istiyorsanız ya ikiside albino yada lutino olacak. Ama albino ve lutino olursa kesin birsey söylenemez

Tutarlar sağlıklı yavruda alırsınız. Bu tamamen sizin elinizde bakımları iyi olursa bi sıkıntı olmaz. Ama albino ve lutino olan çiften kesin olarak kırmızı göz yavru alamazsınız. Eğer kırmızı göz yavru istiyorsanız ya ikiside albino yada lutino olacak. Ama albino ve lutino olursa kesin birsey söylenemez
Hocam kırmızı göz olayına o kadar takılacağımı sanmıyorum asıl merak ettiğim bu çiftin yavruları nasıl olucak :)

Ben Cengiz arkadasa katılmıyorum. Bu tamamen kuşların kişilikleriyle ilgili. Bazısı bakıcı oluyor bazısı olmuyor. Bende lutino dişi var. 7 den aşaği yumurta yapmaz 5ten aşagı yavru büyütmez. Yavruları da jumbo kırıği diye piyasada satılan kuşların iriliğinde veriyor
c298c41880d4b10ebee354daad8366ed.jpg

Ancak cinsiyet tayini albino ve lutinolarda zor. Erkek bulmak güç. Umarım aradığınizi bulursunuz.

Ben Cengiz arkadasa katılmıyorum. Bu tamamen kuşların kişilikleriyle ilgili. Bazısı bakıcı oluyor bazısı olmuyor. Bende lutino dişi var. 7 den aşaği yumurta yapmaz 5ten aşagı yavru büyütmez. Yavruları da jumbo kırıği diye piyasada satılan kuşların iriliğinde veriyor
c298c41880d4b10ebee354daad8366ed.jpg

Ancak cinsiyet tayini albino ve lutinolarda zor. Erkek bulmak güç. Umarım aradığınizi bulursunuz.
Üstad bu türlerin erkeğini bulmakmı zor yoksa bu türlerin birleşimi zor tam olayı anlamadım açıkçası

Üstad bu türlerin erkeğini bulmakmı zor yoksa bu türlerin birleşimi zor tam olayı anlamadım açıkçası
Birleşim - çiftleştirme konusunda normal muhabbet kuşundan hic bir farkı yok. Ancak albinolarda cinsiyet genelde dişidir. erkek zor bulunur. Bunu anlatmaya çalıştım. Kolay gelsin size

Geri