Karadeniz Pet

Bilgili Arkadaşlar kuşlarım kızışmış mıdır

PembişKuş

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba öncelikle
8 aylık erkeğimin yanına dişi kuş aldım pethsoptan 1 ay önce.
adam bana 6 aylık kuş olduğunu söyledi ben bunlara yuvalık aldım 1 hafta önce üretimi için
Başta erkek dişiyi öptü falan ama son zamanlar da erkek dişiye gaga atmaya başladı çiftleşme müziği açıyorum erkek yem kusuyor ama uzaktan öpmeyi tercih ediyor yakınlaşmıyor dişi erkeği kaşıyor ama erkek tepki vermiyor bu seferde
Yuvalığa da girdiklerini görmedim hiç
takviye yem de aldım ama
Sizden yardım istiyorum bu kuşlar kızışmış Mıdır fotoğraf atsam yardımcı olur musunuz
Şimdiden teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• IMG_7609.JPG
    IMG_7609.JPG
    882.1 KB · Görüntüleme: 31
Dişi henüz kızışmamış. Havuçlu mamalar yapın, kızılmayı arttırır. Bir de sabredin zamanla :)

Erkek için bişey söylenebilir mi
Ya da dişinin kaç aylık olduğu konusun da son olarak bunların ırkı yerli mi ?

Erkek tüy döneminde. Tüy dönemindeyken çiftleşme diğer zamanlara göre daha az olur. Tüy dönemini atlattığında umarım sevimli yavruları olacak :) bir iki haftaya tüy dönemi geçer tahminen.

Teşekkür ederim :)
Irkları hakkın da bişey söylenebilir mi

erkek kizismis fakat disi daha kizismamis bu arada kuslarimizin iksiide cok vbenziyor profil fotona bakarmisjn nerdeyse aynilar :D

Yanyana dururken, çiftleşmezken ve dişi yuvalığa ilgi duymazken, kızışmış olup olmamaları hiçbir anlam ifade etmez. Biraz aceleci davranıyorsunuz. Forumda aylarca uğraşıp yavru alamadığı için yardım isteyenler varken yuvaligi aldiktan bir hafta sonra çiftleşmelerini beklemeyin. Önce birbirlerine alışsınlar, sonra dişi yuvalığı keşfetsin, girişini kemirmeye başlasın, içine girip çıksın, içine koyacağınız talaş veya kumun yerini değiştirsin veya yuvaliktan atsın, erkek dişinin üzerine ayak atmaya çalışsın, bu sırada dişi de çiftleşme pozisyonu almak için eğilmeye başlasın, ondan sonra düşünürsünüz yavru almayı.

erkek kizismis fakat disi daha kizismamis bu arada kuslarimizin iksiide cok vbenziyor profil fotona bakarmisjn nerdeyse aynilar :D
Yanyana dururken, çiftleşmezken ve dişi yuvalığa ilgi duymazken, kızışmış olup olmamaları hiçbir anlam ifade etmez. Biraz aceleci davranıyorsunuz. Forumda aylarca uğraşıp yavru alamadığı için yardım isteyenler varken yuvaligi aldiktan bir hafta sonra çiftleşmelerini beklemeyin. Önce birbirlerine alışsınlar, sonra dişi yuvalığı keşfetsin, girişini kemirmeye başlasın, içine girip çıksın, içine koyacağınız talaş veya kumun yerini değiştirsin veya yuvaliktan atsın, erkek dişinin üzerine ayak atmaya çalışsın, bu sırada dişi de çiftleşme pozisyonu almak için eğilmeye başlasın, ondan sonra düşünürsünüz yavru almayı.

Haklısınız ben biraz aceleciyim galiba :) teşekkür ederim ırklar hakkın da bilginiz var mı

Geri