Karadeniz Pet

Bir ayağa basamama, tek ayak üzerinde durma

ibrahimuzul

Yeni Üye
Merhabalar,
kuşumda yeni farkettiğim durum, kuş ağırlığını sağ bacağına veriyor hep. Sol bacağını hafif kendine çekiyor. Uyuma modu değil. Sürekli böyle.
Elime aldığımda da önce sol ile basıyor ama bir kaç saniye içinde kaldırıyor. Yürürken de diğer ayağa yükleniyor. Görünür bir fark yok ayaklarda.Elime alıp incelediğimde birşey göremedim.
Ayrıca o ayakla çok uğraşıyor. Gagası ile tırnakları ile uğraşıyor. Zaten çok da tüyleri ile uğraşıyor.
Çok tüy döküyor gibi. Hep kanat tüyleri parçalı. Çok iyi uçamıyor zaten.
Keyfi iyi ama, durgunluk hastalık hali yok. Konuşuyor, uçuyor, hareketli.
Ayağını sakatlamış mı acaba bilemedim. Genelde sabit dururken o ayağı hep kaldırıyor. Pek yürüyerek gezmiyor, gezerse diğer ayak üstüne yatık geziyor.
Bir de kafasını biraz tüneğe sürtüyor. Ama kafa tüyleri de dökülüp dökülüp yeniden çıkıyor diye yorumlamıştım.

Ekli dosyalar

• IMG_20221128_132726.jpg
    IMG_20221128_132726.jpg
    709.8 KB · Görüntüleme: 15
  • IMG_20221128_134400.jpg
    IMG_20221128_134400.jpg
    555.7 KB · Görüntüleme: 15
  • IMG_20221128_132818.jpg
    IMG_20221128_132818.jpg
    470.3 KB · Görüntüleme: 14
Elinize alıp inceler misiniz sol ayakta herhangi bir kızarıklık morarma yada yara tarzı bir şey var mı çok minikte olabilir yara. İyice inceleyin bakalım. Birde üy döneminde b vitamini BT amin forte takviyesi önerirdim ama her zaman kullanim için gerekli olan takviye gervit çünkü icinde b vitamini de var.

Şimdi epey inceledim. Gözle görünür bir şey yok. Diğer ayakla aynı. Elimde ters çevirince özelikle parmağımı tünek gibi yaptım. Kavraması da fena değil. Diğer ayak kadar sıkı kavramıyor gibi geldi.
Vitamin olarak bende kuşlar için Deep Multisol ve Jungle VitaPlus var.
Bunlar uygun olur mu ?

Siz her ihtimale karşı terramycin deri merhemi temin edip sol ayağa iyice yedirerek 3-4 gün boyunca sürün. Akşamları yapın bu işlemi. Uyku moduna geçsin merhemi yememesi veya bir yerine degdirmemesi için. Takviyelere gelirsek dediğiniz ürünler petshop ürünüyse kullanmayin yetersiz çünkü. Dediğim takviyeler internet ortamında satılıyor. Ve içerik olan en zengin takviyelerden biri diyebilirim.

Geri