Karadeniz Pet

Bir türlü tüyden çıkamayan Muhabbet Kuşum.

Enes96

Paylaşımcı Üye
Herkese merhabalar bende ortalama 3 aydır olan ve 7-8 aylık civarlarında bir lutino muhabbet kuşum var. Sorun şu ki aldığımın 2. günü tüye girdi ve bir türlü tüyden çıkamadı ve bana pek ısınamadı sadece sabit dururken masamdayken vs. yanıma alabiliyorum ve benimle biraz oynuyor. Çok fazla yem yediğini de görmüyorum öyle sürekli yemliğe inip oburluk yapan kuşlardan değil. 1 hafta karışık vitamin kullandım ve faydasını göremedim. Darı veriyorum ve ilk defa 2-3 gün önce yulaf verdim. Ne yapabilirim ne önerirsiniz yardımcı olursanız çok sevinirim. :)

Tüyde olan kuşlara genelde b vitamini tavsiye ediliyor.Her kuşun davranışları farklı olabiliyor.Siz yinede ilginizi eksik etmeyin.

Ortam sıcaklığı sabit kalmalı cam onu vs gibi bir yerde duruyorsa direk güneşten bu süre zarfında koruyun b vitamini haftada 3 gün verin ( kaliteli b vitamini ) buğday cimlendirmesi haftada 1 gün ( yulaf ayarında ) verin haftada 2 gün ( tuy zamanında ) duş aldırın
Daha önce 1 kere duş aldırmayı denedim ve ben ter ile duş aldım kendi kendine de yıkanmıyor diğer dediklerinizi deneyeceğim ama çok kaliteli b vitamini temin etmem çok mümkün değil gibi duruyor yine de bakacağım.

Burnuna vs. kaçar mı sorun olur mu peki

Geri