Karadeniz Pet

Bit nasıl anlaşılır

Vilmectin biraz zararli bir ilac 2 3 defa zararli olmazmi
Zararlı değil aslında ağır bir ilaç o yüzden 1 damla kullanıyoruz küçük yavrulara 1 damla 1 defa büyük anne babalara 2 defa kullanabilirsin sorun olmaz ama her iki uygulama arasında 1 hafta olacak

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Büyük yavru şuanda darı kirabiliyor fakat doyup doymadigini anlayamiyorum, ozaman onun icin kullanmaya baslayabilirin
Evet ama bence emin olmak için bir kaç gün daha bekle önce biraz darı yesin

Evet ama bence emin olmak için bir kaç gün daha bekle önce biraz darı yesin

Şuanda doyup doymadigni nasil anlayabilirim kursaktanda pek anlamiyorum yine kucugunde tüy olmadigi icin gözle görlyor

Şuanda doyup doymadigni nasil anlayabilirim kursaktanda pek anlamiyorum yine kucugunde tüy olmadigi icin gözle görlyor
Dokun kursağına hissedersin yemi varsa sorun yok [emoji4]

Ama lütfen nazikçe bakın parmaklarınızın ucuyla canını yakmadan [emoji4]

Yok çok sıkmıyorum hiç hatta kontrol etmeye korkuyorum yanliş birsey yaparim diye, vilmectin sonucunda 1er damladan sonra varsa eger kurtulurmuyum bitlerden parazitlerden, snrasnda tekrar 10 gun sonra yavrulara kullanmam gerekirmi

Sanırım hepimiz kaşınacaz bu akşam [emoji4][emoji1]

Benim gibi uyuduğun odada yatağının dibine koymazsan sorun olmaz ben bitlerin farkına varana kadar alerjim olduğunu sanıp hastaneye bile gitmiştim :/ şuan aklıma gelince ben bile kaşınıyorum
Alerjimde var :mad: Tüy vb ama yinede kuşlari birakamiyorum burnum gözler komple kaşiniyor her dk ayni odadayiz gercekten tedirgin olmaya basladim

Yok çok sıkmıyorum hiç hatta kontrol etmeye korkuyorum yanliş birsey yaparim diye, vilmectin sonucunda 1er damladan sonra varsa eger kurtulurmuyum bitlerden parazitlerden, snrasnda tekrar 10 gun sonra yavrulara kullanmam gerekirmi
Kurtulursunuz vilmectin damlattıktan sonra 2.gün tüm kafesleri ve ekipmanları dezenfekte et varsa dezenfektan madde ile yoksa kaynar derece sıcak su içine elma sirkesi ve 1/10 oranında çamaşır suyu ile dezenfekte et inşaallah kurtulursun

Kurtulursunuz vilmectin damlattıktan sonra 2.gün tüm kafesleri ve ekipmanları dezenfekte et varsa dezenfektan madde ile yoksa kaynar derece sıcak su içine elma sirkesi ve 1/10 oranında çamaşır suyu ile dezenfekte et inşaallah kurtulursun

Sizce büyk yavru doyarmi? Cok soru sordm :confused: Eger bunlardan sonra halen kasinma devam ederse ozaman napmam gerekir normal bi kasintimidir

Önerilen ilacı kullan geçecektir :) alerjiye rağmen besliyorsan kuşları gerçekten seviyor olmalısın
Evet fazlaca yavrular dahil şuan 5 kuş var evde, alerjim fazla ama seviyorum, insallah kurtuluruz hepimiz kaşintilardan başta onlar sonra ben sonrada yardimci olan sizler :D

Sizce büyk yavru doyarmi? Cok soru sordm :confused: Eger bunlardan sonra halen kasinma devam ederse ozaman napmam gerekir normal bi kasintimidir
Büyük yavru doyar merak etmeyin kafes tabanında aspur ve dal darı bulundurun aspurun içine biraz da normal yem katın o inip inip yesin sonra zaten alışır normal yeme geçersiniz. Normal şartlarda dostlarımız tüylerini düzeltmeyi çok sever ve bol bol oynar düzeltir kaşırlar kendilerini gün içinde belki 10 defadan fazla yaparlar ilacı kullanın dezenfekte edin kafesi ekipmanları da sonra zaten sorun kalmaz yaz da geliyor 2-3 güne bir de elma sirkeli suyla banyoluk takın banyo yapsınlar tamamdır

Büyük yavru doyar merak etmeyin kafes tabanında aspur ve dal darı bulundurun aspurun içine biraz da normal yem katın o inip inip yesin sonra zaten alışır normal yeme geçersiniz. Normal şartlarda dostlarımız tüylerini düzeltmeyi çok sever ve bol bol oynar düzeltir kaşırlar kendilerini gün içinde belki 10 defadan fazla yaparlar ilacı kullanın dezenfekte edin kafesi ekipmanları da sonra zaten sorun kalmaz yaz da geliyor 2-3 güne bir de elma sirkeli suyla banyoluk takın banyo yapsınlar tamamdır

Tünek vb hiçbirsey birakmadim ucup üstüne cikiyor sonra inemeyip ters dönüyor zarar gelmesin diye cikardim herseyini sulugunuda yere indirdim, suan darı ve yem var yerde, kücügüde anneden frsat buldukca yuvaya birakiyorum baba besliyor diger büyk yavruda bagirmaya basliyor. Çok teşekkr ederim yardimlariniz için inşallah geçer eger bit vb birşey varsa, ilacida kullanaym artk hayirlisi

Geri