Karadeniz Pet

Bit sorunu icin Pronafit kullanan oldu mu ?

Sunay caliskan

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar 1 aydan beri bitten kurtulmak için uğraşıyorum ense damlası kullandım kafesleri malzemeleri yıkadım kafeste ve kuslarda suanda crysamed kullanıyorum kuşlarda üretim durdu tüyden çıktılar 7cift kuştan hiç birinde yumurta yok yuvaliga bile girmiyorlar pamuklarla deneme yaptım bir tane bile pamuklarda bit görmedim ara ara kuşlarda kaşınma oluyor tam olarak bit sorununu bitirmek istiyorum Pronafit kullanipta olumlu sonuç alan var mı acaba? 2senedir muhabbet kusu besliyorum geçen sene kanarya ilave etmiştim kumesime işlerin yoğunluğundan dolayı dikkat edemedim kanaryalarda acemilik vardi keçeleriden bulaştı kümesime şuana kadar böyle bir sorun yasamamistim

Çözüm için toz bit ilacı kullanmanızı öneririm. Pronafit tarzı bir ilacı doğru zamanlama ile birkaç defa kullanmak gerekir.
Ayrıca artık kuşlarınız kan emilmesine bağlı bazı hastalıklara sahip olabilirler. Olmasalar bile düzelmeleri zaman alıyor.

Ayhan hocam kafes köşelerine ve yuvaliklara toz uyguluyorum ense damlası kullandım ortam ve ekipmanlar için crysamed insektisit kullanıyorum banyo sularına bazen ense damlasi bazende elma sirkesi kullanıyorum görünürde bit görmedim ama kuşlarda arada kaşınma var ve yuvalikla ilgilenmiyorlar aklıma başka çözüm yolu gelmedi acikcasi

Ayhan hocam pamukla kontrol ettim 3-4 pamuk kafes köşelerinde tava altlarına koydum herhangi bişey yoktu

Karabenek kanaryalarda olan mi acaba ? Daha önce çiftlerimden yavru aldım hastalıktan hiç kaybım olmadı şuana kadar çok şükür

Havalar sıcak tam bit ve kara benek zamanı çoğu insan kara benek hastalığının geldiğini yetişkin kuşlarında anlayamaz. Pek fazla belirtisi yoktur. Durgunluk olur mesela. Ama durgunluk her hastalıkta var zaten. Bence koksidiyoz ve kara benek tedavileri uygulayın.

Ense damlasini 10 gun ara ile 3 gun uygulayin bit kusda var ise

Taş tabletten çivi yazısı ile gönderildi [emoji23]

Ense damlasini 10 gun ara ile 3 gun uygulayin bit kusda var ise

Ense damlasıni 10arayla iki defa yaptım kafes temizliğinde crysamed kullanıyorum şuanda köşelerde bit tozu atıyorum ama kuşlar hala kaşıntı var anlamadım neden olduğunu yavru aldığım kuşlar şuan yuvaliga yaklasmiuorlar

Yabancı bir grupta sarımsaklı su diye okudum birde öyle deniycem kuslari ısırdığı zaman tadını begenmiuormus ve ordan ayrılıyormus

Şimdi 2 yol var önce koksidiyozu tedavisi uygularsınız 5 gün + 3 gün + 3 gün şeklinde Sonra Kara Benek tedavisi uygularsınız 5 gün + 3 gün + 3 gün şeklinde. Kara Benek i 1-2 hafta boşluk verip tekrar 3 gün + 2 gün + 2 gün tekrarlarsanız daha da garanti olur.

Ense damlasıni 10arayla iki defa yaptım kafes temizliğinde crysamed kullanıyorum şuanda köşelerde bit tozu atıyorum ama kuşlar hala kaşıntı var anlamadım neden olduğunu yavru aldığım kuşlar şuan yuvaliga yaklasmiuorlar
Ayhan beyin tedaviyi uygulayin kuslara genel bir kür olarak

Şimdi 2 yol var önce koksidiyozu tedavisi uygularsınız 5 gün + 3 gün + 3 gün şeklinde Sonra Kara Benek tedavisi uygularsınız 5 gün + 3 gün + 3 gün şeklinde. Kara Benek i 1-2 hafta boşluk verip tekrar 3 gün + 2 gün + 2 gün tekrarlarsanız daha da garanti olur.

Hangi ürünleri hangi ölçüde kullanmam lazım peki Ayhan hocam

Ben her ikisine ait videoları youtube ye zaten yüklemiştim. Onlara bakarsınız. Bazen aynı ilaçları bulmak zor olabiliyor. Veterinerden de destek alınabilir. Koksdiyoz için birçok ilaç var Sulphamezathine, Vetakoksin gibi ilaçlar. Kara Benek için etken maddedi Taylosin Tartarat olan Symtay uygun. Diğer takviyeleri veteriner size uygun şekilde verecektir.

Ben her ikisine ait videoları youtube ye zaten yüklemiştim. Onlara bakarsınız. Bazen aynı ilaçları bulmak zor olabiliyor. Veterinerden de destek alınabilir. Koksdiyoz için birçok ilaç var Sulphamezathine, Vetakoksin gibi ilaçlar. Kara Benek için etken maddedi Taylosin Tartarat olan Symtay uygun. Diğer takviyeleri veteriner size uygun şekilde verecektir.
Teşekkürler Ayhan hocam

Muhabet kuşarında bit ilacı konusunda şöyle bir handikap var arkadaşlar. Çok bit ilacı var toksik etkili, zehirli. Tamam bu ilaçları kuşları
kafes dışına alarak uyguluyorsunuz. Kafesteki bitler ölebiliyor, ki ben hürmüzle yakana bile rastladım ancak zehirli olan toksik ilacı kuşların üzerine uygulayamayınca bitler tam olarak yok olamıyor tekrar çoğalıyorlar. Bir de 100 takım kuşu nasıl çıkarıcaksın. Ancak akarsid diye bir ilaç var bu toksik etkisi olmadığı için hem kuşa hem de hayvanın üzerine uygulayabiiyorsunuz ve gerçekten etkili şu anda yoğun olarak kullanıp tavsiye eden var. Nasıl bir ürün derseniz bu sitede mevcut mahsuru yoksa resmini göstereceğim. www.akarsid.com