Karadeniz Pet

Bit :(

Eylül Çınlar

Yeni Üye
Kuşumun bitlendiğinden şüpheleniyordum.Dün sprey sıktım.Bugün kafama kondu.Biraz kaşıntı yaptı bende.Psikolojik de olabilir tabi.Sizce bana da bit pire falan bulaşabilir mi?

Keşke şüphelendiğiniz hayvanı yaklaştırmasaydınız yanınıza olabilir belki bit bu zıplar

Tüylerini tarıyor olabilir. Ani haraketle kaşımıyorsa sorun olmamalı. Kafesine temiz beyaz havlu kapıt koyun. Akşam 10 gibi ışığını kapatın. Sonra yarın saate bir kontrol edin havluda bit varmı? Bikaç gece bakın. Bit varsa gece düşeektir. Varsa tekrar yazın.

Insanda durmuyor zaten. Sana geçmiş olsabile tekrar başka yere atlayıp beslenemediğinden ölücektir. Sprey sıkmadan önce elinize alıp kontrol etseydiniz keşke. Bir kontrol edin bit pire görürseniz sprey sıkın ve veterinerden ense damlası alın kuşa damlatın.

Kuşumun bitlendiğinden şüpheleniyordum.Dün sprey sıktım.Bugün kafama kondu.Biraz kaşıntı yaptı bende.Psikolojik de olabilir tabi.Sizce bana da bit pire falan bulaşabilir mi?

kusun bitlendigini kasınmasından ziyade elinize alıp incelerseniz daha iyi anlarsınız kanatlarının altına filan bakın biraz tüylerini karıstırın bit varsa muhakkak gözükür ,yoksa kus normal bakım yapmak amacıyla kasınıyodur ki bu da çok normal

Geri