Karadeniz Pet

bit!!!!

mamsme

Yeni Üye
Kuşumu alalı iki ay oldu. Şu an 4-5 aylık civarlarında. Az önce elimdeyken gagasında küçücük nokta kadar beyaz renk bit gördüm. Eğer hareket etmeseydi kesinlikle bit olduğunu anlamazdım. Her zaman vücudundan dökülen kuru deri zannederdim. Elimde resmini koyduğum ilaç var. Bu yeterli olur mu? Çok korkuyorum :(

Ekli dosyalar

• IMG_4464.JPG
    IMG_4464.JPG
    714.3 KB · Görüntüleme: 12
Kuş sayınız az ise ve yeni başladıysa bit olayı
Bu sprey yeterli olacaktır
Ve kesinlikle gözüne gelmeyecek şekilde kullanın
Özellikle kanat altı popo kısmı ve ense bu bölgelere güzelce uygulayın geçmiş olsun

samatyalı hobi amaçlı üretici

Kuş sayınız az ise ve yeni başladıysa bit olayı
Bu sprey yeterli olacaktır
Ve kesinlikle gözüne gelmeyecek şekilde kullanın
Özellikle kanat altı popo kısmı ve ense bu bölgelere güzelce uygulayın geçmiş olsun

Kuşum kaçtığı için biraz uzaktan püskürtmek zorunda kalıyorum. Gözüne de gelmiştir muhtemelen. Kanat altınaysa hiç sıkamadım. Nasıl baş edeceğim bilmiyorum. Çok tedirgin oldum. Bu arada kuşum bir tane.

Kuş bir taneyse pek sıkıntı olmaz kafesini komple çıkarın sıcak suyla yıkayın yemlikleri tünekleri tülü falan yerşeyi yıkayın ve kuşu koymadan bir şekilde yakalayın dikkatli bir şekilde özellikle kanat altı ve ense bit buralarda koğuşlanır genelde bu şekilde 2 yada 3 kez dezenfekte ettikten sonra sıkıntı kalmaz inşallah

Kuş bir taneyse pek sıkıntı olmaz kafesini komple çıkarın sıcak suyla yıkayın yemlikleri tünekleri tülü falan yerşeyi yıkayın ve kuşu koymadan bir şekilde yakalayın dikkatli bir şekilde özellikle kanat altı ve ense bit buralarda koğuşlanır genelde bu şekilde 2 yada 3 kez dezenfekte ettikten sonra sıkıntı kalmaz inşallah

Çok teşekkür ederim

Rica ederim tekrar geçmiş olsun

Geri