Karadeniz Pet

Bizde Son Durum Dişi Kuş Yuvada

Budgyowner

Paylaşımcı Üye

Benim dişide gariplikler vardı, kanadını kartal gibi açıyor, popo kısmında tüyler azalmış ama ishal değil derken bu akşam yuvaya girip çıkmaya başladı, işin ilginç yanı diğer kuşun cinsiyetine forumda dişi dedik, şimdi ben ne yapmalıyım. İki kuş günlerdir sarmaş dolaş bu arada...

Yakın zamanda ayırmaya bakın bu iş böyle olmaz yuvadaki dişi kızışmış yanına erkek alın

Son durumdan bahsedeyim... Dişi kuş yuvada sürekli, ayağıyla yuvayı eşeliyor... Erkek kuş (forum genel itibariyle dişi dese de) kapıda bekliyor, ona yediği mamadan aktarıyor ve yuvaya arada birlikte girip kanat çırpıp kavga eder gibi hareket edip, sonra dışarı çıkıyorlar, bu böyle devam ediyor. Dişi olabilir dediğimiz kuşun burnundaki mavilik de artıyor, ben erkek olduğunda diretiyorum...

Son durumdan bahsedeyim... Dişi kuş yuvada sürekli, ayağıyla yuvayı eşeliyor... Erkek kuş (forum genel itibariyle dişi dese de) kapıda bekliyor, ona yediği mamadan aktarıyor ve yuvaya arada birlikte girip kanat çırpıp kavga eder gibi hareket edip, sonra dışarı çıkıyorlar, bu böyle devam ediyor. Dişi olabilir dediğimiz kuşun burnundaki mavilik de artıyor, ben erkek olduğunda diretiyorum...
erkek o zaman mavileşiyorsa bekle biraz

foto atsana sen net grünecek bir şekilde

problem yok çok tatlı bir erkek :D

2 3 aylık daha hocam, forumda ilgili başlıkta açtım ama beyazlık olduğu için genel itibariyle dişi dediler, ben alırken erkek diye aldım, belki önceki fotolarda forumda ışık parlamış olabilir, çok sevindim teşekkürler :)

2 3 aylık daha hocam, forumda ilgili başlıkta açtım ama beyazlık olduğu için genel itibariyle dişi dediler, ben alırken erkek diye aldım, belki önceki fotolarda forumda ışık parlamış olabilir, çok sevindim teşekkürler :)
zaten sende anlayabilirsin önemli değil hayırlı üretimler :D

1- Kuşun erkek olmadığını düşünüyorum
2- Erkek dahi olsa 2-3 aylık olduğunu söylüyorsunuz, 7 aylık olmadan önce çiftleşmez
3- Dişi kızışmış ve yavru vermeye bile hazır, garibim yuvayı eşeleye eşeleye heder olmuştur, hayvana acıyında gidin o diğerini yetişkin bir erkekle değiştirin.

Burun deliklerinin etrafı foto yanıltmıyor ise, olması gerekenden daha fazla beyaz durumda. Aynısı başıma geldi. Erkek diye aldığım kuş Dişi çıktı. 2 ay içinde daha netlik kazanır bu durum.

Arkadaşlar ben aldığım kuşu başka bir kuşla takas edemem, sonuçta küçükken aldım ve nihayetinde duygusal bir bağ oluştu aramızda. Küçük olması çiftleşmesine engel demişsiniz ama şimdi olmazsa 3 4 ay sonra bir sonraki yumurtlama dönemine hazır hale gelir diye düşünüyorum, olursa çevremden bir yetişkin erkek muhabbet kuşu alıp denerim anlık bir çözüm için ama dediğim gibi 2 3 ay alacak durumun netleşmesi, herkese yorumları için teşekkür ederim.

Yetişkin bir erkek kuş aldım ama küçük kuş o daha gelmeden ishal olmuş, baş tüyleri katman katman yem yiyor ama düşünüyor çok moralim bozuk...

Geri