Karadeniz Pet

Box kafes + salma

Fatih BUYURUCU

Emektar Üye
Öncelikle herkese merhaba.
Yıl başına doğru kafes almayı düşünüyorum aceleye getirmemek için konuyu erken açtım.

Sizce mdf lam danmı yoksa pvc denmi yaptırmalıyım? Kullananlar veya bilenler ikisininde iyi kötü yönlerini söyleyebilirmi acaba.
İstediğim kafes en altta 1 adet salma olacak onun üstündede 3 adet box olacak şekilde aklımdan geçiyo..
Aşağıda BST Profesyonel Kuş ve Kafes Üretimi sitesinden bir fotoğraf paylaşacağım istediğim kafes aşağı yukarı bu şekil olacak. Bst den alırsam 320 tl aksesuarlarla birlikte 365 tl ye denk geliyo. Daha ucuza bu şekil bulabilirmiyim veya mdf lam dan yaptırsam ne kadar fiyata mal olur?

Sorular biraz uzun oldu sanırım ama cevap verirseniz çok sevinirim :)

q2Gdy3.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:52 -->-> Daha önceki mesaj 18:05 --

Bst kafesle görüştüm kendileri demonte şekilde getireceklermiş. Kargo ücreti yok yani.

BST'den al, ucuzunu arama, malzeme ve işçiliği diğer kafesçilere göre daha iyidir.
Cengiz abi güzelini yapar. :)

Tamamdır abi pvc alırsam adresim BST olacak :) Peki bu şekil MDF Lamdan yaptırmaya kalksam ücret ne kadar tutar tahmini bir bilginiz var mı?

Ben de yola çıkarken senin gibi mdf düşündüm. Fiyatı ve ağırlığı çok gelince PVCye yöneldim.
Önümüzdeki ay feshanedeki fuarda BST'nin standını ziyaret etmeni öneririm.

Feshaneye gelmeyi düşünüyorum aslında değişiklik olur hem :)
Abi sende tavsiye edince iyice kafama yattı. Öğlenden beri resimleri videoları falan inceliyorum da gidip görmeye bile gerek yok kalite kendini belli ediyo yıl başında siparişi vermeyi düşünüyorum bakalım.
Sağol yardımın için..

Levent ağabey gerekenleri söylemiş zaten gözümüzle de görmüştük gerçekten güzel yapıyorlar

Hocam bende mdf den kafes yaptırmıştım 4 ay oldu hemen hemen 3 katlı yaptırdım 46*32 ön tel - tava da var içinde yuvalıkları v.s hepsi böyle , birde evin içinde kullandığım için önüne pvc tel elek yaptırdım tüyleri dökülmesin diye dışarıya. MDF den 170 tl yapmıştırmıştım ben malzemelerde 45 tl falan tuttu.

zlvgwx.jpg

Son düzenleme:
sahibinden.com da ikinci el pvc satan arkadaşlar var onlarada bakabilirsin. Bende sıfır bir tane aldım ama çok gereksiz bir ödeme yaptığımı şimdi anlıyorum.

BST, hem kaliteli hem de bakımı kolay ürün..

Kafesi alacaksan bir kere alacaksın. 100 - 150 lira fazla verdim diye sakın düşünme. ben 2. el bir pvc aldım. sıfırından 130 tl ucuza ama bim pişmanım sıfırını almadığıma. Sakın ama sakın 2. el alma.

Konu sahibi arkadaşımızın müsadesi ile bir kaç şey sormak istiyorum.

Bugün bst kafes'in yerine gidip Cengiz Bey ile 30 dk. kadar görüştüm. Kendisi çok ilgili ve fazlasıyla yardımcı oldu. Kendisine sormayı unuttuğum bir konuyu sizlere sorayım dedim.

Bu pvc kafeslerin bit ve parazit yaptığını bazı yerlerde okudum. Böyle bir durum gerçekten söz konusu mu diye merak ediyorum. Bir de kullanan arkadaşların olumlu yada olumsuz yorumları olursa sevinirim.

Böyle bir konuyu açtığı için başta konu sahibi arkadaşımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum.

Bu da benim alacağım kafes modeli. :)

preview.php

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:46 -->-> Daha önceki mesaj 21:53 --

Sorduğum konu hakkında sanırım kimsenin bilgisi yok. :)

Son düzenleme:
Konu sahibi arkadaşımızın müsadesi ile bir kaç şey sormak istiyorum.

Bugün bst kafes'in yerine gidip Cengiz Bey ile 30 dk. kadar görüştüm. Kendisi çok ilgili ve fazlasıyla yardımcı oldu. Kendisine sormayı unuttuğum bir konuyu sizlere sorayım dedim.

Bu pvc kafeslerin bit ve parazit yaptığını bazı yerlerde okudum. Böyle bir durum gerçekten söz konusu mu diye merak ediyorum. Bir de kullanan arkadaşların olumlu yada olumsuz yorumları olursa sevinirim.

Böyle bir konuyu açtığı için başta konu sahibi arkadaşımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum.

Bu da benim alacağım kafes modeli. :)

preview.php

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:46 -->-> Daha önceki mesaj 21:53 --

Sorduğum konu hakkında sanırım kimsenin bilgisi yok. :)
Temizliğini düzenli yaparsan bit sorunu olmaz. Eğer ev ortamında besleyeceksiniz her taraf yem tüy oluyor.

kardeş ben mdf den yaptım 6 katlı 250 cm boyunda 50 cm eninde 50 cm derinliğinde enaltı malzeme dolabı yaptım sankı biraz buyuk oldu ama kuşlar içinde ucuyor baya bi hareketlendiler 135 tl ye bi tabak mdf aldım 20 tlye cnc tezgahda kestirip kanarlarını bantlattırdım 135 tlye de on tel tava alt tel tunek 6 tane pvc yumurtalık aldım 25 30 tl de ıvır zıvıra gitti on numara oldu kendim yaptım biraz elimden gelir 300 tl gitti ama tas gibi oldu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:53 -->-> Daha önceki mesaj 21:39 --

xZXCrOg.jpg

kardeş ben mdf den yaptım 6 katlı 250 cm boyunda 50 cm eninde 50 cm derinliğinde enaltı malzeme dolabı yaptım sankı biraz buyuk oldu ama kuşlar içinde ucuyor baya bi hareketlendiler 135 tl ye bi tabak mdf aldım 20 tlye cnc tezgahda kestirip kanarlarını bantlattırdım 135 tlye de on tel tava alt tel tunek 6 tane pvc yumurtalık aldım 25 30 tl de ıvır zıvıra gitti on numara oldu kendim yaptım biraz elimden gelir 300 tl gitti ama tas gibi oldu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:53 -->-> Daha önceki mesaj 21:39 --

xZXCrOg.jpg
On numara beş yıldız olmuş, benim kafes bitmek üzere el emeği daha bir güzel oluyor,

3IuRiH4.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:31 -->-> Daha önceki mesaj 22:29 --

xI7FabK.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:32 -->-> Daha önceki mesaj 22:31 --

L6V77EV.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:34 -->-> Daha önceki mesaj 22:32 --

njltxyT.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:34 -->-> Daha önceki mesaj 22:34 --

c5skJXh.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:38 -->-> Daha önceki mesaj 22:34 --

kuşlar cırpınınca her yer tüğ toz oluyordu elimdeki eski tülleri kestim cırt cırt aldım olçülere gore evdeki makına iile dıktım cırtın birini mdf ye bally ile yapıstırdım diğerini tüle diktim (cocuk ayakkabılarındakı cırt cırtlara benzeyen malzeme tuhafiyede satılıyor) simdi tü on numara oldu gram toz yok

Geri