Karadeniz Pet

Bst kafes ilgisizlik ve eksik parca gönderimi hak.

Bilal ELMAS

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba. Geçen gün bst kafes ten 1.100 TL ye kafes aldim. Kafes geldi ve kurdum. Kafes telindeki yemlik parçası eksik gelmis. Ertesi gün aradım kaç kere ve telefonu açmadı. Geri dönüş de olmadı. Watsap dan yazdim, cevap alamadım. Sonra tamam arkadaşım göndereceğim demis. Ve gönderdi. Kendisine teşekkür etmeme rağmen cevap bile vermedi. Bilginiz olsun. Ben bir daha alışveriş yapmam.

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ayrıca kafesten kurulumla ilgili bişey cikmadi. Sonra ben yazinca kurulumla ilgili resim göndermiş. Öncesinde göndermesini beklerdim.
8768e300104fd66487112c67035df417.jpg
b9a0e4ddd45b0e48e6a99977d6bba96c.jpg

Nedense çoğumuz en iyisi diye markalara yöneliyoruz, isim yapması yeterli oluyor. Ben bu zamana kadar BST kafes kullanmadım kalitesine yorum yapamam, ancak kullanacağımı da düşünmüyorum çünkü ben PVC kafesleri sevmiyorum. Kuşlarımızı kapalı kutulara yerleştirmişiz gibi hissettiriyor bana, her tarafı açık değil çifthaneler gibi ve işin garibi çifthaneler de üstüste geçiyor, dolap oluyor. Üstelik açık olmasından dolayı her yeri doğal aydınlatma ile mümkün oluyor, yapay suni ışıklandırmaları da sevmediğim için :) Zaten kuşlarımız kafesin içindeler, neden iyice kapalı bir ortama tıkayım diyorum. Biz kendi kullanışımızı onların rahatlığından daha çok düşünüyoruz gibi geliyor. Aksine, iki taraf içinde kullanışlı olmalı kafesler ve aldıklarımız her neyse ve her ne içinse. Bilgilendirme için teşekkürler.

Son düzenleme:
PVC olarak Türkiyede üretilen en iyi kafes BSTdir. Ben BST kafes kullandım, çok ta memnun kaldım. Cengiz abi de bu işi hakkıyla yapan kaliteli bir esnaftır. Lütfen insanları gereksiz suçlamayın. Cengiz abi dükkan gibi bir yerde oturup telefona bakmıyor. Kendisi atölyede bizzat üretim yapar. Bir gün telefona çıkmaması onun işini doğru yapmadığı anlamına gelmez. Muhtemelen atölyede duymamıştır telefonu, ayrıca çok kişi arıyor ve geri dönüş zor oluyor olabilir. Kasten hata yapmaz ve bir hata varsa düzeltir hemen. Zaten yemlik kapağını yollayacağını söylemiş ve yollamıştır da. Ayrıca kafeslerin kurulum videoları internette mevcut.

PVC olarak Türkiyede üretilen en iyi kafes BSTdir. Ben BST kafes kullandım, çok ta memnun kaldım. Cengiz abi de bu işi hakkıyla yapan kaliteli bir esnaftır. Lütfen insanları gereksiz suçlamayın. Cengiz abi dükkan gibi bir yerde oturup telefona bakmıyor. Kendisi atölyede bizzat üretim yapar. Bir gün telefona çıkmaması onun işini doğru yapmadığı anlamına gelmez. Muhtemelen atölyede duymamıştır telefonu, ayrıca çok kişi arıyor ve geri dönüş zor oluyor olabilir. Kasten hata yapmaz ve bir hata varsa düzeltir hemen. Zaten yemlik kapağını yollayacağını söylemiş ve yollamıştır da. Ayrıca kafeslerin kurulum videoları internette mevcut.

ilgili ve bilgili bir esnaf BTS..

Evet, PVC kafesler için genel yorum yaparsam güzel kafesler zaten ama şu PVC'leri üretici olup da bir ben sevemiyorum sanırım, hülasa zaten kendim de kapalı ortamları sevmem. Hayırlısı artık, zevk ve renk meselesi denir sanırım buna.
Herkese iyi forumlar dilerim, küçük canlarımızla birlikle hayırlı, sağlıklı üretimler olsun.

Son düzenleme:
Videolarını izledim aslında çokta mütevazi bir insana benziyor ama sonuç olarak her zaman müşteri memnuniyeti önemlidir. Ben şahsen para verip üzerine eksik olan malzemenin gönderilmesi için uğraşmamam gerekir telafisi hemen yapılmalı ve güler yüzle karşılanmalı benim şahsi fikrim.

Mesajları paylastim. Diğer firmalardan da teklif ve bilgi aldim. Saolsunlar yardımcı oldular. Arkadaş yoğun olabilir. Ama aradığımda hep başka biriyle görüşüyordu. Bana sadece 30 saniye ayılabilirdi. Ya da müsait olunca dönebilirdi. Bilgi alirkende dönüş yapmadı. Mesaj kayıtları duruyor.

Ben kafesi kuramadım demedim. Kurulumla ilgili bilgilendirme ürün ile birlikte gönderilmeli. Ayrıca yoğun olabilir. Ama 30 saniye cevap verebilir. Neyse ben daha alışveriş yapmam. Tsk.

Mesaja hemen cevap vermesi önemli değil adam ne özür dilemiş nede teşekkürden sonra cevap vermiş. gerçi tam muhabbeti bilmiyoruz hemen yargılamamak lazım ;)

Mesaja hemen cevap vermesi önemli değil adam ne özür dilemiş nede teşekkürden sonra cevap vermiş. gerçi tam muhabbeti bilmiyoruz hemen yargılamamak lazım ;)
Olay bu. Yazışmaları paylastim. Denemek için teşekkür edip iyi yıllar diledim [emoji16][emoji16][emoji16] ona bile cevap vermedi

Ticarette her zaman müşteri haklıdır :D Hep PVC kafesleri sağlıksız bulurum temizliği ve dıştan görünüşü her ne kadar güzel görünsede kafesteki tozu içine hapsetmesi ve kuşların hareket alanı sadece tüneklerle sınırlı kalması yeteri akadar ışık almaması pek tercih edebileceğim kafes değil.Ben olsam bu kadar tasarım yaptıktan sonra arkada en azından opsiyonel tel yeri bırakırdım isteyen arkadaki kapağı çıkarır yerine tel aparatı takar.

Ticarette her zaman müşteri haklıdır :D Hep PVC kafesleri sağlıksız bulurum temizliği ve dıştan görünüşü her ne kadar güzel görünsede kafesteki tozu içine hapsetmesi ve kuşların hareket alanı sadece tüneklerle sınırlı kalması yeteri akadar ışık almaması pek tercih edebileceğim kafes değil.Ben olsam bu kadar tasarım yaptıktan sonra arkada en azından opsiyonel tel yeri bırakırdım isteyen arkadaki kapağı çıkarır yerine tel aparatı takar.
İyi fikirmiş, ancak ben bu fikre ek olarak yanlarında da bu rahatlığı isterim. Bu yüzden gerek yok, çifthaneler iyi :D Döndüm dolaştım yine sevdiğimi buldum, olmuyor bu PVC'ler bana göre değil.

Benim tarz böyle kafesler ilerde böyle tekhane kafeslerden yapacağım kısmet olursa.Savic kafeslerini beğeniyorum bir tel ızgarası da olsa idi tam not verecektim.

Benim tarz böyle kafesler ilerde böyle tekhane kafeslerden yapacağım kısmet olursa.Savic kafeslerini beğeniyorum bir tel ızgarası da olsa idi tam not verecektim.
Kuşlar çoook sevimli, kafes düzeni de şahane hele o tahta tünekere, kıvrımlı tüneklere bayıldım. Yemliklerde çok değişik, çok güzelmiş. Ancak böyle ölçülerde yine kaliteli bu şekilde bir kafes bulabiliriz. Tünekleri de hallettik mi tamam. Fakat ben bu kafesi üretim için tercih etmem pek çünkü kuşlarım fazla. Çifthanelerimi çok seviyorum, çok kullanışlı. Şu an bu kafesi çıkan yavruları atmak için kullanabilirim, ancak bir adet çifti olanlar için çok güzel bir kafes, yalnız dikkatimi çekti fazla bir kapısı yok. Kafes büyük de olsa ben kapı isterim, akıllı yemlik gibi ürünleri içeri takmayı pek sevmem, tasvip de etmem. İleride kuşlarımı bıraktığım ve tek kuşa yahut tek çifte indiğim zaman salonumun baş köşesinde böyle bir düzeneği isterim bu kesin ve bu bana çok güzel bir örnek oldu. Muhakkak o zaman geldiğinde bunu uygulayacağım, yeni bir şeyler hoş olacaktır.

Belli ki düşüncelerimiz gibi zevklerimiz de benziyor biraz. Bu videoyu bana özelden mesaj olarak atar mısınız kardeşim, rahatlıkla ulaşabileceğim bir yerde dursun. Direk göreyim, aramayayım. Tıkla aç olsun.