Karadeniz Pet

Bu ikili çiftleşir mi?

Sessiz sakin diyoruz ama tam aksini söylüyor üretici petshop ses olsun diyor yüksek olsun çok bakmayın diyor bu konuda kesin bir kanı yok sanırım kuşa göre şerbet misali

Kesin kanıt var kuş sesi olacak 1 çift olunca yavru almak biraz zorlaşıyor ama çift sayıları artınca sesleri birbirlerini motive ediyorlar:) benim size bahsettiğim sessiz yer ayak altına koyarsınız girip çıktıkça onlar korkar sürekli ev içinde yer değiştirirsiniz buda strese sokar o yüzden kafese uygun bşr yer bulup oraya alışmalarını sağlamalıyız. Sürekli yanlarına gidip bakmak kontrol etmek buda onları tedirgin eder. Siz yazdıklarımı uygulayın sonuç pozitif olacak.

Kesin kanıt var kuş sesi olacak 1 çift olunca yavru almak biraz zorlaşıyor ama çift sayıları artınca sesleri birbirlerini motive ediyorlar:) benim size bahsettiğim sessiz yer ayak altına koyarsınız girip çıktıkça onlar korkar sürekli ev içinde yer değiştirirsiniz buda strese sokar o yüzden kafese uygun bşr yer bulup oraya alışmalarını sağlamalıyız. Sürekli yanlarına gidip bakmak kontrol etmek buda onları tedirgin eder. Siz yazdıklarımı uygulayın sonuç pozitif olacak.
Valla hem sesli hem gözden uzak antrede vestiyer üstüne koydum

Madde madde yazdıklarınız bende virgülüne kadar var. Boş odada sakince duruyorlar dolap üzerinde yarın size resim atayım bakın. İnşallah yeni dişiyle olur.
Virgülüne kadar yaptım diyorsunuz fakat tüneği koyup tekrar çıkartmak kafes düzenini bozmaktır. Kafesten herhangi bir şeyin yerini değiştirmeniz kuşları tedirgin eder heleki çift kuşları özellikle dişi kuşlar çok hassastır.
Yeni dişi almışsınız sizde tünekleri arkadaşa gösterdiğim gibi ayarlayın ayrı ayrıda dursalar zamanla alışırlar ve mama takviyesi yapınki erkek dişiye kur yapsın erkek kızışsın gerisi kolay.
İlerleyen günlerde ne yaptılar paylaşın ayırma yöntemi ile kuşlarınızı çifleştirelim.

Valla hem sesli hem gözden uzak antrede vestiyer üstüne koydum
Yerini güzel belirleyin gün ışığı almasını sağlayın ev ortamınızı siz biliyorsunuz ben şuraya koyun diyemem.

aga 6 ay bisey bekleme net soyluyorum he olursa supriz olur. disi ortama aliscak alisinca yuvaliga ilgi duyacak 1 ay yuvalikla oynayacak o arada tuye gircek 1 ay tuyuyle ugrascan yok es tuttular mi tutmadilar mi disi biraz kucuk gibi geldi bana bide o var. tek takimla uretim cok zor abi 2-3 takim kusun olsa mama nijer vs bile vermesen yuzlerine bakmasan yumurtluyolar. Benim sana tavsiyem izlemekten zevk almaya bak hic odalarina girmemezlik etme beklentiye girme sal ucsunlar evcillestirmeye calis falan hem onlar rahat eder hem sen yumurtlayacagi varsa yumurtlar zaten yada imkanin varsa 2 takim kus daha al.

2. Tüneğide paralel şekilde ekleyim o zaman sabah resim atarım size. Mama olarakta ankarada kuş üreticisi Yalçın Kasım var instagramda ve tüm satış sitelerinde görebilirsiniz, sanırım yurtdışından gelen özel bir mama onu yumurta haşlayıp yada havuçla veriyorum.

aga 6 ay bisey bekleme net soyluyorum he olursa supriz olur. disi ortama aliscak alisinca yuvaliga ilgi duyacak 1 ay yuvalikla oynayacak o arada tuye gircek 1 ay tuyuyle ugrascan yok es tuttular mi tutmadilar mi disi biraz kucuk gibi geldi bana bide o var. tek takimla uretim cok zor abi 2-3 takim kusun olsa mama nijer vs bile vermesen yuzlerine bakmasan yumurtluyolar. Benim sana tavsiyem izlemekten zevk almaya bak hic odalarina girmemezlik etme beklentiye girme sal ucsunlar evcillestirmeye calis falan hem onlar rahat eder hem sen yumurtlayacagi varsa yumurtlar zaten yada imkanin varsa 2 takim kus daha al.
İlk evde üretime tek çiftle başladım çok uğraştım kafes tünek yuvalık mama vs herşeyi denedim olmadı 4 ay beklemiştim. Sonra araştırdım 2014 yılında yazılan makaleleri forum sitelerini okudum ustaların paylaşımlarını inceledim. Hiç kuş değiştirmedim. Kafes düzenini arkadaşlara anlattığım gibi yaptım kafesi sabit yere koydum kuşları rahatsız etmedim günde bikaç kez yem su haftada bşr kez genel temizlik yaptım ama hep dğzenliydi onlar alıştı bana daha sonra 1 ay geçti dişiyi hiç kafeste görmedim yuvalığa baktım yumurta yapmış gğnde 1 kez kontrol ettim rahatsız etmemeye devam ettim 8 yavru büyüttüler ve ilk yavru hevesimi aldım. Daha sonra alıştık birbirmize onlar yavrulamaya devam etti tek çift besledim 1 yıl boyunca gayette güzel yavrular aldım.
Tüye girdiklerini bile hiç fark etmedim vitamin felan tam bakım yapıyorum sizin dediğiniz gibi yok 1 ay bekle yok şöyle böyle demekle zaten olmaz.
Buraya yazdığım herşey denenmiş ve sonuç alınmış bilgilerdir. Yazanların çoğuda öyledir. Konularda yardım isteniyor dikkat ettiyseniz herkes her konuya yazmıyor yaşayan deneyim edinen yazıyor. Umarım bşrşeyler anlatabilmişimdir size...

Muhabbet kuşu yumurta maması tarifi
Muhabbet kuşu el yapımı mama tarifi
Muhabbet kuşu el yapımı mama tarifi 2.konu
Muhabbet kuşu el yapımı mama tarifi 3.konu
Yukarıda mama tarifleri var inceleyip yapabileceğiniz mamadan yapın sadece yumurta olmaz bu şekilde yaparsanız güzel beslemiş olursunuz.
2. Tüneğide paralel şekilde ekleyim o zaman sabah resim atarım size. Mama olarakta ankarada kuş üreticisi Yalçın Kasım var instagramda ve tüm satış sitelerinde görebilirsiniz, sanırım yurtdışından gelen özel bir mama onu yumurta haşlayıp yada havuçla veriyorum.
Muhabbet kuşu yumurta maması tarifi
Muhabbet kuşu el yapımı mama tarifi
Muhabbet kuşu el yapımı mama tarifi 2.konu
Muhabbet kuşu el yapımı mama tarifi 3.konu
Yukarıda mama tarifleri var inceleyip yapabileceğiniz mamadan yapın 4 konuyuda okuyun kuşlar bazen ayırt edebiliyor o yüzden siz kendiniz malzemeleri karıştırarak kuşlarınızın sevdiği mamayı keşfedersiniz.
Mesela benim kuşlar hazır mama hayatta yemiyorlar bir çay kaşığı karıştırsam yemiyorlar:) önlerine koyduğunuzda her seferinde farklı içerikle koyup bu şekilde secdikleri mamayı bulursunuz.

Kafesinde 3 tarafını örtü ile kapat ben 1 haftadır yapıyorum işe yaramadı gibi ama forumda bir arkadaşa fayfazı olmuş1 sene sonra yumurta aldı daha yeni forumda konuşulmuştu benim daha 1 seneyi doldurmama 2-3ayım var. Başarısızlık durumunda dayanışma Grubumu var bekleriz :) "Bol şans

şu an dişi ufağa benziyor bırakın alışsınlar birlerine. ceresi bile beyaz gibi dişinin. kahverengi olacak da çiftleşecek daha zamanı var epey.

havuç yemedilerini söylemişsiniz.
havucu soyun,
dikey ikiye bölün,
sonra o iki parçayı yatay ikiye bölün,
elinizdeki 4 parçadan ikisini tünek takar gibi kafese takın. kalan ikisini yiyin fazla gelir:)

youtube'dan yabru muhabbet kuşu sesleri olan videolar bulun. bu videoların seslerini mp3 olarak indirin bilgisayar ve telefonunuza. kuşlarınıza dinletin. benim bir çiftim yavru seslerini duyunca aşka gelip çiftleşiyor hemen. sizinkiler de yetişkin ve çiftleşme dönemi girince yavru muhabbet kuşu sesine kayıtsız kalmaz.

çiftleşme dönemine girmemiş kuşunuza ne yapsanız fayda etmez. çiftleşme dönemine girmiş kuş ise tek yaşasa bile kızgınlık yumurtası yapar. ama bu işin tahmin edersiniz ki iyi bir beslenme ile de alakası var. ayrıca sık sık dışkı kontrolü de iyidir.

Kuşlarım ve kafes düzeni bu şekilde

Ekli dosyalar

• 20191103_115659.jpg
    20191103_115659.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 24
  • 20191103_115616.jpg
    20191103_115616.jpg
    3.5 MB · Görüntüleme: 22
  • 15727742199959107381570891006984.jpg
    15727742199959107381570891006984.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 21
  • 15727743196744058859139635798035.jpg
    15727743196744058859139635798035.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 21
Tüneklerin arası çok olmuş yemliğin ordaki tüneği mamalığın diğer tarafına alın yem yemek için tüneğe gerek yok yemliğin içine giriyorlar. Kuşlar gayet güzel görünüyor maşallah erkek kızgın doğru mama ile bu iş kısa sürede olur

Tüneklerin arası çok olmuş yemliğin ordaki tüneği mamalığın diğer tarafına alın yem yemek için tüneğe gerek yok yemliğin içine giriyorlar. Kuşlar gayet güzel görünüyor maşallah erkek kızgın doğru mama ile bu iş kısa sürede olur
Mamalığın sol tarafına aldım tüneği bakalım odaya günde 3 5 defa anca giriliyor pek rahatsız olacakları ortamda yok. Bundan sonra hayırlısı bakalım.

Geri