Karadeniz Pet

Bu kadar yeni tüy çıkması normal mi ?

İlkay yıldız

Yeni Üye
Başlıkta da belirttiğim gibi bana göre çok fazla yeni tüyü çıktı özellikle kafa kısmında yulaf yeşil nane B vitamini takviyesi de veriyorum tüyden çıksın diye fakat hala tüy döküyor çıkıyor.Her şey normal mi ? Tecrübeli forum üyelerinden bilgilendirmelerini rica ediyorum.
2208ba18bf74072e81656c714a86949c.jpg
09da0fca4cef684638622e2c3c8ab79a.jpg
b98632841e3a47003a53b3296853ab64.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2 -3 gunde bir yesillik verdim hep ben deneyinn birde surekli uyur boyleyken gucc depoluyorrlarr

Kesinlikle anlattığınız her şey var.Naneyi daha sık aralıklarla vermeye başlamalıyım sanırım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Normaldir, uzun bir süre olması bakımından kaynaklı da olabilir. B vitamini verebilirsiniz kuşunuzun tüy değişimi döneminde en etkili vitamindir. Ayrıca veterinerlerden de temin edebileceğini VİTALİS marka yahut istediğiniz bir marka yem takviyesi almanızı acizane öneriyorum. Kuşlarımız tüye girdiklerinde en önemli uygulama, onlar için banyonun mümkün olmasıdır bir banyoluk da temin edebilirsiniz. Hayırlı, sağlıklı beslemeler.

Ne güzel gamzeleri var öyle maşallah hiçbir sıkıntısı yok.Zaten B vitamini ve yulaf veriyorsunuz bu süreci hızlı atlatacaktır.

Benim kuşumda aynı renk ve gayet normal siyah olan noktalar beyaza dönüp açıcaktır. Benim kuş 2 ay gibi bir süre tüyde kaldı onlar kendilerine göre ayarlar merak etmeyin

Benim kuşun tüy dökümü 3 ay sürdü iyi bakmama rağmen.

Geri