Karadeniz Pet

Burnu koyulaştı.

Fidan ..

Yeni Üye
Muhabbet kuşumun 8 9 aydır burnunun rengi koyulaştı.Eskiden maviyken şimdi daha koyu fotoğrafını ekledim.Bunun nedeni ne olabilir ?

Ekli dosyalar

• 85cbc9d6-761c-4830-b77b-4669a6681464.jpg
    85cbc9d6-761c-4830-b77b-4669a6681464.jpg
    138.8 KB · Görüntüleme: 33
Muhabbet kuşumun 8 9 aydır burnunun rengi koyulaştı.Eskiden maviyken şimdi daha koyu fotoğrafını ekledim.Bunun nedeni ne olabilir ?
Dişi kuşlar kızıştıklarında burun renkleri beyazdan kahverengiye çalar. Sizin kuşunuz anormal bir şekilde beyaz yerine maviden kahverengiye çalmış.

kuş dişi olduğu için kızışmış, dişi kuşlar kızıştıklarında burun renkleri beyazdan kahverengiye geçiyor

hayır kuşum erkek.kur yapışından biliyorum boncuklara oyuncaklara.bir de alırken söylemişlerdi.burun koyulaşmasında hastalık gibi bir şey olabilir mi ?

Kuş kesin olarak dişi. Burun koyulaşması diye bir hastalık olmaz. Anormal bir şekilde evet kuşunuzun ceresi önceden maviymiş, bana da sorsanız ben de erkek derdim.
hocam galiba mavi derken dişilerde üstü beyaz altı hafif mavi oluyor onu söylemiştir belki

Geri