Karadeniz Pet

#Bütün Ustalar İçeri !!

Ayar1845

Yeni Üye
Bütün Abi, Abla Ve Kardeşlerime İyi Forumlar Diliyorum.Öncelik Olarak Köpek Üretimiyle Ugrasmaktayim.Bundan Farklı Olarak Muhabbet Kuşu Üretimide Yapmak İstiyorum.Bana Bu Konu Hakkında Yardımcı Olabilirmisiniz?

1-En Erken Üretim Hızına Ulaşabilmek Adına En Uygun Olan Cins Nedir ?

2-Üretim İçin Salma Mi Kafes Mi Daha İdealdir ?

3-Üretime İlk Olarak 10 Takım Kuşla Başlamayı Düşünüyorum.Fikriniz Nedir?

4-Üretim Yaptıktan Sonra Satış Yapma Konusunda Sıkıntı Çekme Gibi Bir Durum Söz Konusu Olabilir Mi?

Paylaşımımda Bir Kural İhlali Yaptıysam Affola.Forumda Yeniyim.

Usta sayılmam kendi çapımda üretim işine yeni girdim henüz daha yavru almadım ama kendi gözlemlerim ve araştırdıklarımla bildiklerimi paylaşayım

1:) türüne göre değişmiyor en sağlıklı olanı tüm türlerde kuş 9 aylık olduktan sonra yavrulaması. Ama bir kuluçkada en çok yumurtayı yerli kuşlar veriyor diye duyduydum

2:) salma kafeste bütün kuşlar bir arada üretime girmek sağlam gözlem gerekebilir heleki kuluçka döneminde yavrulara yumurtalara zarar gelmemesi için ve tecrübe gerekir. Bence normal kafeste çift olarak ayırıp üretim yapmak daha sağlıklı olanı. Ama salma kafeste gerekli dinlendirmelerde kullanmak için

3:) kuşların çok olması üretim için olumlu bir etken

4:) Satış konusu yaşadığınız şehre ve kuşun türüne göre değişiklik gösterir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Dostum, Değerli Yorumun İçin Teşekkür Ederim.Salma Kafeste Kuş Rahat Uçabildiği İçin En Geç 5 Aylıkken Üretime Geçebiliyormuş.Bende Takım Olarak Değil Yavru Alarak Geçmişini Ve Yaşını Bildiğim İçin Gözüm Kapalı Üretmek İstiyorum..

Yaşadığım Yer MANİSA/Akhisar

5 aylıkken yavrulayabilir evet ama bu kuşın ömrünü kısaştabilecek bir etken ve sağlıklı değil yavru iken alacaksanız koyun hepsiini salmaya sonra göZlemleyin eşlerini kendiler seçsin iyi anlaşanları çift çift ayırırsın üretim kafesine

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aslında Tam Yapmak İstediğim Ve Anlatamadığım Durumu Açıklamışsın.Teşekkür Ederim.Saygılar

Geri