Karadeniz Pet

Camdan içeri kuş girdi

Muhammed77

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar bugün odamdan içeri bir muhabbet kuşu girdi daha yavru 2 adet muhabbet kuşum vardı dişi erkek bir çift bu yavru kuşu bunların yanına koysam sorun olur mu

Anlaşacaklarsa koyun fakat bir müddet ayrı kafeste bakmanız daha iyi olur.

dişinin yanına aldığım erkek çok ürkek erkeği çıkardım bu yeni gelen erkek kuşu koydum dişinin Yanına yeni gelen kuş ele alışkın kaçmıyor ama yavru şu an dişiyle anlaşabiliyor duruma göre ayıracağım ve eski erkek kuşu yerine koyacağım

Eve yeni gelen kuşu, hastalık ihtimaline karşı, en azından 10 gün kadar ayrı tutmakta fayda var. Bir kafeste iki erkek bir dişi kuş varsa, sorun çıkma ihtimali yüksektir, tavsiye etmem. Tam tersi olsa pek sorun olmaz.

1. Carlito yorumuna çok güldüm Evet çok haklısınız ayırdım kuşları hem de kavga ediyorlardı zaten bu kuş ele çok alışkın açıkçası kalmasını istiyorum ama 3 kuşa birden ki bir de ayrı kafeslerde bakamam Muhtemelen bir arkadaşıma veririm yardımınız için teşekkürler

1. Carlito yorumuna çok güldüm Evet çok haklısınız ayırdım kuşları hem de kavga ediyorlardı zaten bu kuş ele çok alışkın açıkçası kalmasını istiyorum ama 3 kuşa birden ki bir de ayrı kafeslerde bakamam Muhtemelen bir arkadaşıma veririm yardımınız için teşekkürler

Resimlerini paylaşırmısın..

Merhaba arkadaşlar bugün odamdan içeri bir muhabbet kuşu girdi daha yavru 2 adet muhabbet kuşum vardı dişi erkek bir çift bu yavru kuşu bunların yanına koysam sorun olur mu
Asıl soru bunlar deil. Asil soru kus nerden geldi cok uzaktan gelmemistir bulunduğunuz apartmandan komsudan faln gelmis olablr once kucuk capli bi arastrma yapin sahibine ulastirmk adına...

Apartmanda komşularımıza sordum şu an için sahibi çıkmadı

Ekli dosyalar

• 1540236332688-1780181018.jpg
    1540236332688-1780181018.jpg
    2.7 MB · Görüntüleme: 111
  • 1540236376554594280933.jpg
    1540236376554594280933.jpg
    2.3 MB · Görüntüleme: 107
Banyoluk yok elimde maalesef çay tabağına su koyup koydum kafes içine. Sanırım hasta kuş dışkısı çok kuru arkasında yapışık kalıyor hep ıslak kendinle temizledim şimdi birde başından yaralı mi anladım kan gibi geldi başındaki kirlilik

Valla hocam konu dışı yazıcam ama aklıma acemiliğimden dolayı penceren kaçırdığım iki tatlı kuşum geldi aklıma :( inşallah sizin gibi birilerine denk gelmişir :)

Banyoluk yok elimde maalesef çay tabağına su koyup koydum kafes içine. Sanırım hasta kuş dışkısı çok kuru arkasında yapışık kalıyor hep ıslak kendinle temizledim şimdi birde başından yaralı mi anladım kan gibi geldi başındaki kirlilik
Kafesin tabanına yaptığı dışkılar da mı kuru yoksa yaptığı dışkılar fazla cıvık da poposuna mı yapışıyor? İnşallah ishal değildir

O kafeste ballı kraker var . Çok zararlı onu kuşlarınıza vermeyin

Odama girdiğinde konmak için bir yer aradı bulamadı. Ben benim kuşlar kafesten firar etti zannettim hemen camı kapattım baktım bu kuş mavi . Eee benim mavi kuşum yokki.Kuş avizeye kondu bı kuşu baktım bir kafese Baktim neyse olayım şoku atlattıkdan sonra hemen kuşu yem ve su verdim uzun süre aç kalmış belli elime aldım kaçmadi daha sonra hiç yem yemedi su içmiyor. Ballı kraker kesmiriyor arada bir ama kaldırırım onunda eve gidince. Hasta olduğundan supeleniyorum derin derin nefes alıyor yem yemiyor. Yumurta maması bile koydum yok onunda yemedi dışkısından emin değilim eve geçince detaylı bir resim daha koyarım. Ayrı kafestede olsa bakıcam evime geldim sığınmış Allah'ın bize gönderdigi bir misafir. O gün çok nadir evde oluyordum ve hava güneşli diye cam açtım kısa bir süre. Her şeyde vardır bir hayır şimdi kuşu iyilestirmeye bakıcam. İshal olduysa ne yapabilirim ?

Odama girdiğinde konmak için bir yer aradı bulamadı. Ben benim kuşlar kafesten fırtına etti zannettim hemen cami kapattık baktım bu kuş mavi . Eee benim mavi kısım yokki bu. Kuş avizeye kondu bı kuşu baktım bir kafese Baktim neyse olayım şoku atlattıkdan sonra hemen kuşu yem ve su verdim uzun süre aç kalmış belli elime aldım kaçmadi daha sonra hiç yem yemedi su içmiyor. Ballı kraker kesmiriyor arada bir ama kaldırırım onunda eve gidince. Hasta olduğundan supeleniyorum derin derin nefes alıyor yem yemiyor. Yumurta maması bile koydum yok onunda yemedi dışkısından emin değilim eve geçince detaylı bir resim daha koyarım. Ayrı kafestede olsa bakıcam evime geldim sığınmış Allah'ın bize gönderdigi bir misafir. O gün çok nadir evde oluyordum ve hava güneşli diye cam açtım kısa bir süre. Her şeyde vardır bir hayır şimdi kuşu iyilestirmeye bakıcam. İshal olduysa ne yapabilirim ?
Siz dışkıyı attıktan sonra bilen arkadaşlar yorum yapar. Kim bilir dışarda neler yaşadı hasta olması durgun olması çok normal

Kargalar saldırdığı düşünüyorum çok korkmuş. Adına da etave koydum :) Osmanlıcadan kalma bir kelime gariban misafir demek :)

Tekrardan merhaba eve geldim baktığımda yem yemiş suyuna vitamin Damla atmıştım Bugün biraz daha dinç ama hala daha derin bir nefes alıp veriyor. Kafasındaki kırmızılık nedir acaba bilen var mı ?

Ekli dosyalar

• IMG_20181023_173523.jpg
    IMG_20181023_173523.jpg
    2.9 MB · Görüntüleme: 79
  • IMG_20181023_173439.jpg
    IMG_20181023_173439.jpg
    3.1 MB · Görüntüleme: 64
  • IMG_20181023_173513.jpg
    IMG_20181023_173513.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 68
  • IMG_20181023_173413.jpg
    IMG_20181023_173413.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 64
Buda diskisi

Ekli dosyalar

• IMG_20181023_173357.jpg
    IMG_20181023_173357.jpg
    3 MB · Görüntüleme: 66
Ay ne şanslı kuş,siz de öyle...Ufaklığın solunum sıkıntısı olabilir,burnu tıkalıdır belki,nezle fln,dısarda üşümüştür tabi..açık yeşil dışkı normal diil bence,sitede ayhan otcuoğluna msg atın kendisi cok basarılı kuş hastalıkları konusunda