Karadeniz Pet

Çapkın yaş ırk bilgisi?

Bsmozturk

Yeni Üye
IMG_1707.JPG
IMG_1740.PNG
IMG_1682.JPG
IMG_1705.PNG
Merhabalar Boncuk kızımızın yanına bir de Çapkın oğlumuzu aldık. İlk andan beri çok iyi anlaştılar. Yaş ırk bilgisi rica edeceğim.

Ekli dosyalar

• IMG_1705.PNG
    IMG_1705.PNG
    1.1 MB · Görüntüleme: 8
Maşallah çapkına da boncuğa da. Henüz 4 ay civarı erkek kuş. Her iki kuşunuz da yerli. Keyifli hobiler
Merhaba Doğukan bey; teşekkür ederim :) Aldığım yerde 3 aylık olduğunu söyledi ayakları temiz kafa tüyleri yeni açılmış fakat gözündeki beyaz halka belli bu yüzden şüpheye düştüm açıkcası.

Merhaba çok güzel yerli kuşlar. henüz yetişkinliğe adım atmamış 4 aylık civarı olduğunu düşünüyorum bir fotoğrafta gözü dediğiniz gibi halka belirmeye başlamış.

Merhaba çok güzel yerli kuşlar. henüz yetişkinliğe adım atmamış 4 aylık civarı olduğunu düşünüyorum bir fotoğrafta gözü dediğiniz gibi halka belirmeye başlamış.

Merhabalar teşekkür ederim. Yalnız bir şey sormak istiyorum Boncuk kızımız ay olarak daha büyük Çapkın'dan fakat beyaz irisleri yok henüz. Bu nasıl oluyor ? Tam bir yaş tahmini yapılamıyor sanırım irislerden :)

Bizi yanılgıya düşüren sadece bir fotoğrafta biraz halka var gibi görünüyor ama sanırım sizin kuslarınız henüz 6 aylık olmamışlar dişi daha büyük diyorsanız oda 5 aydan birz büyük olmalı ki gözde gri iris belirmemiş.

Bizi yanılgıya düşüren sadece bir fotoğrafta biraz halka var gibi görünüyor ama sanırım sizin kuslarınız henüz 6 aylık olmamışlar dişi daha büyük diyorsanız oda 5 aydan birz büyük olmalı ki gözde gri iris belirmemiş.
Yok tahmininiz doğru beyaz halka var ben normalde de görüyorum bu gri halkayı fotoğrafa özel bir durum değil. Ama bana da alırken 3aylık olduğu söylendi. Ayaklarının pembeliği, kafa çizgileri vs tahmininize çok uygun ama iris meselesi kafamı karıştırdı. Boncuk kızım ise ilk bu siteden sormuştum geçen ay 4-5 aylık denmişti hala da iris yok zaten :) Biraz karışık oldu kusura bakmayın herşeyi araştırdım yeni yeni öğreniyorum attığınız makaleyi daha önce defalarca okumuştum ama istisnalar olabilir mi onu merak ediyorum bu tahminlerde:)

Yok tahmininiz doğru beyaz halka var ben normalde de görüyorum bu gri halkayı fotoğrafa özel bir durum değil. Ama bana da alırken 3aylık olduğu söylendi. Ayaklarının pembeliği, kafa çizgileri vs tahmininize çok uygun ama iris meselesi kafamı karıştırdı. Boncuk kızım ise ilk bu siteden sormuştum geçen ay 4-5 aylık denmişti hala da iris yok zaten :) Biraz karışık oldu kusura bakmayın herşeyi araştırdım yeni yeni öğreniyorum :)
Sorun değil ya bizde her gün öğreniyrouz bir şeyler soranların sayesinde

Merhaba Doğukan bey; teşekkür ederim :) Aldığım yerde 3 aylık olduğunu söyledi ayakları temiz kafa tüyleri yeni açılmış fakat gözündeki beyaz halka belli bu yüzden şüpheye düştüm açıkcası.
Kustan kuşa iris olayi değişebiliyor. O yüzden bu iris olayı yaş icin cok guvenilir degil

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri