Karadeniz Pet

çatlayan yumurta

turtabay

Yeni Üye
bi tane yumurtam dün çatlamasına rağmen halen çıkım yapmadı. Normalde 11 ine kadar günü var ancak erken müdahale etmem gerekir mi bilemedim. Bugün elime alıp dinledim içeride yavru halen canlı ve ötüyor. Bilgili, tecrübeli arkadaşlar varsa bu konuda ne yapmalıyım?

bi tane yumurtam dün çatlamasına rağmen halen çıkım yapmadı. Normalde 11 ine kadar günü var ancak erken müdahale etmem gerekir mi bilemedim. Bugün elime alıp dinledim içeride yavru halen canlı ve ötüyor. Bilgili, tecrübeli arkadaşlar varsa bu konuda ne yapmalıyım?
Müdahale edip yavruyu çıkarın yumurtadan. Yumurta çatladıktan sonra ilk 3-4 saatte çıkamıyorlarsa müdahale edin her zaman. Vakit kaybetmeden çıkarın.

Müdahale edip yavruyu çıkarın yumurtadan. Yumurta çatladıktan sonra ilk 3-4 saatte çıkamıyorlarsa müdahale edin her zaman. Vakit kaybetmeden çıkarın.
ya zarar verirsem ? bunun yolu yordamı yok mu? bi de olgunlaşmış mıdır ?

Sesin artmasının bir şeyi değiştireceğini sanmıyorum. Bu kadar uzun süre yumurtayı kıramaması iyi değil. Vakit kaybetmeden çıkarın kürdan ile, sakin olun sıkıntı olmaz.
hocam sanırım değiştirmiş :D çıkmış kendisi solucan gibi dolanıyor yuvada :) çook teşekkür ederim ilginiz için.

Umarım annesi besler, sevindim. Kuş kaç saattir çıkmaya çalışıyordu?
hocam dün akşama doğru çatladı yumurta ses çıkmıyordu işte bugün ses de çıkmaya başladı şimdi iyiler anne de baba da yavrulukta. son 1 yumurta kaldı onun da günü normal de 12 si.