Karadeniz Pet

Cere üstündeki tüylerin dökülmesi - Resimli

Foxin

Yeni Üye
Sebebi ne olabilir arkadaşlar mantar mi tüy mu döküyor? Birde eskiye göre otmesinde ve hareketlerinde azalma oldu. Suya vitamin koymaya başladım. Lutfen sorundan eminseniz yardimci olun arkadaşlar :)

kOMB2m.jpg

Son düzenleme:
Kimse yardimci olmayacak mı arkadaslar

Ceresinde ve üstünde mantar var. Ceresine gagasına ve cere üstüne mantar kremi veya vazelin sürün. Eczaneden oksijenli su alıp her kremden önce kulak çöpü yardımıyla mantar olan kısımları silin. 4 gün uygulayın. Ayaklarına da sürün bulaşmış olma ihtimali var.

Ceresinde ve üstünde mantar var. Ceresine gagasına ve cere üstüne mantar kremi veya vazelin sürün. Eczaneden oksijenli su alıp her kremden önce kulak çöpü yardımıyla mantar olan kısımları silin. 4 gün uygulayın. Ayaklarına da sürün bulaşmış olma ihtimali var.

Çok teşekkür ederim. Eczane den insan için mantar kremi olandan alayım değil mi. Aldığımdan beri böyleydi kuş hic farketmedim. Aylardır böyle yani dişi diye normal sandım ceresini.Kursağına falan sıçrama ihtmali var mi acaba? Bundan önceki kusumda kursak mantarı yüzünden kaybetmistim ayni şeyi yasamak istemiyorum

Edit : hocam bu arada trosyd ve travazol isimli kremler oneriyorlar internette ama ikiside reçeteli gozukuyor . Sizin önerdiğiniz reçetesiz var mı mantar kremi

Son düzenleme:
Uğraşmayın. Vazelin kullanın. Kursağa sıçrama ihtimali düşük. Ama belli de olmaz. Anormal gelişmeler olursa yazın. Reçetesiz veriyorlar diye biliyorum ama eöin değilim sormanız gerek.

aynen kuşunuz dişi ve kızışmıs şelcuk hocamın dedğini yaparsan kurtulur

Eczaneden Troysd mantar kremide alabilirsiniz vazelinde kullanabilirsiniz hemen hemen aynı etkiye sahip.Tedavinin son günü kafes ve ekipmanlarınıda komple dezenfekte etmeniz tekrar oluşma riskini azaltacaktır.Tüyleri tekrar çıkar endişe etmeyin

Çok teşekkür ederim. Eczane den insan için mantar kremi olandan alayım değil mi. Aldığımdan beri böyleydi kuş hic farketmedim. Aylardır böyle yani dişi diye normal sandım ceresini.Kursağına falan sıçrama ihtmali var mi acaba? Bundan önceki kusumda kursak mantarı yüzünden kaybetmistim ayni şeyi yasamak istemiyorum

Edit : hocam bu arada trosyd ve travazol isimli kremler oneriyorlar internette ama ikiside reçeteli gozukuyor . Sizin önerdiğiniz reçetesiz var mı mantar kremi
Travazolu reçetesiz veriyor 10 küsür birşey olması gerekiyor.

Geri