Karadeniz Pet

Cere ve burun arası bölgede kalinlasma

oyundostum

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar,
Dişi kusumun 2ay önce ceresiyle gagasının buluştuğu noktada ince bir tabaka oluşmuştu. Tatile gidip geldiğimde tabakanın kalınlaşmış olduğunu gördüm. Ayrıca kuşum kafesten kanepeye kadar anca uçuyor. Önceden uzun mesafe uçuşu yapardı odanın içinde. Eşim surekli salmış ama kafesten çıkmıyor ya da çok az çıkıyormuş. Şu anda da tüy dokuyor. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
87203d366f46fe989cb29adce42244d5.jpg
41608a5f0badc03a4891c3deec67bfb3.jpg
5d6eef329e6f0f8befacb1745be9cee4.jpg
41dec415af19c1b1c451b92a901b5fb5.jpg

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Iyi gunler yaninda erkek kus var mi? Sahiplendigim disi de ayni durumdaydi konu acmistim hatta gergedan boynuzu gibi sivrilip garip bisey oluyor ceresi. Mantar sanmistim ama degil. Ciflesmedigi icinmis uzun sure kizisip kalmasi sonucuymus. Benim kusun yavrulari olduktan sonra duzelmeye basladi. Basta gec kalinmis cogu duzelse de suanlik bi kismi kalin duruyor.

Iyi gunler yaninda erkek kus var mi? Sahiplendigim disi de ayni durumdaydi konu acmistim hatta gergedan boynuzu gibi sivrilip garip bisey oluyor ceresi. Mantar sanmistim ama degil. Ciflesmedigi icinmis uzun sure kizisip kalmasi sonucuymus. Benim kusun yavrulari olduktan sonra duzelmeye basladi. Basta gec kalinmis cogu duzelse de suanlik bi kismi kalin duruyor.
Çok teşekkür ederim bilgi için. Yanında erkek kuşum var ancak dişi kuşum bazen kur yapıyor bazen de erkek kuşu dövüyor. Çiftleşme isteği pek gozlemleyemedim

Erkegi tam begenmiyor olabilir. Bu kusumda baska erkek kusla birlikte gelmisti. Erkek kus hastaydi. kuslar anliyor istemeyebiliyor. Yeni erkek almaniz gerekebilir :)

Siz havuclu mama verin az ceviz ici robottan cekilmis. Yumurta mamasina katip gozlemleyin ciflesme isteklerini cogaltir. Ciflesmezse pamuk hanim gibi kalin bir kabuk halini alabilir ceresi

Tatile çıkmadan önce yumurta maması veriyordum. Şimdi yeniden baslarim. Teşekkür ederim. Bir de ucamiyor eskisi gibi onu da bir cozseydim rahatlayacak içim[emoji4]
Siz havuclu mama verin az ceviz ici robottan cekilmis. Yumurta mamasina katip gozlemleyin ciflesme isteklerini cogaltir. Ciflesmezse pamuk hanim gibi kalin bir kabuk halini alabilir ceresi

O buyuk ihtimalle tuy degisiminde oldugu icindir zaten su donemde ciflesmesin tuyden ciktiktan sonra daha saglikli olur. Onun icinde yumurta mamasina tatli kirmizi yada yesil biber katin. suyuna b vitaminini eksik etmeyin. az miktar bulabilirseniz yulaf iyi gelir diyolar ben bulamadim kullanamamistim. Cabucak atlatir

Çok teşekkür ederim [emoji179] artık tatilden döndüm kuzucuklarimi bakıma alayım inşallah [emoji4]
O buyuk ihtimalle tuy degisiminde oldugu icindir zaten su donemde ciflesmesin tuyden ciktiktan sonra daha saglikli olur. Onun icinde yumurta mamasina tatli kirmizi yada yesil biber katin. suyuna b vitaminini eksik etmeyin. az miktar bulabilirseniz yulaf iyi gelir diyolar ben bulamadim kullanamamistim. Cabucak atlatir

:) kolay gelsin. Bende su bebeklerin aglamalarini kesebilsem ne guzel olacak

Geri