Karadeniz Pet

ceresinde iltihap veya nezle?

Rosemly

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba muhabbet kuşum 3-4 aydır geceleri ses çıkarıyordu zor nefes alır gibi, b vitamini avi-ast, sularına limon vs koydum ilaç ve antibiyotik dışında herşeyi denedim. bulunduğum yerde kuşlarla ilgilenen bilgisi olan veteriner ve petshoplar yok ne yazık ki. dün bir petshop'a sormak istedim fakat albino kuşumun hastalığından bahsederken kendisi beni azarlar gibi renginden dolayı hasta (albino olduğu için) kuş almakla suçladı ( oysa ki kuşu kötü ortamdan kurtarmıştım / sahiplenmiştim.) neyse 1 hafta öncesine kadar burnu akmaya başladı. aşağıdaki koyduğum fotoğraftaki gibi sarı yapışkan bir akıntıydı. bugün baktığımda ise sarı akıntıdan ziyade renksiz bir akıntıya dönmüştü. ben ne yapmam gerektiğini bilmiyorum ilk defa böyle birşey başıma geldi. eğer bir bilginiz varsa lütfen yardım edin onca araştırdım fakat sarı akıntıya dair birşey bulamadım. sıcak ortamda tutuyorum,meyve,sebze,yumurta veriyorum.
bu fotoğraf 2 temmuz'a ait kuşumun burnunda böyle sarı birşey vardı tuzlu su ile silmeye çalıstım.

bu da 2 gün öncesine ait :

bugün sarı şeyi tamamen temizlemek istedik fakat çok yapışkandı yapamadık henüz.

+ Bu arada yemek yiyor su içiyor yalnızca çok uyuyor gibi eski neşesi / enerjisi yok.

Geri